Pred pár hodinami sme vás informovali o tom, že Foxconn nezasiahol koronavírus vo veľkom rozsahu. Napriek tomu však čínska vláda odporučila pozastaviť výrobu, čo kompetentní preventívne urobili. Teraz sme sa dozvedeli, že výroba by mala naplno odštartovať už 10. februára 2020.

Foxconn naplno obnoví výrobu už na budúci týždeň.

Apple udelilo svojim pracovníkom v Číne voľno až do 9. februára. Týka sa to približne 10 000 zamestnancov, ktorí v tejto krajine pracujú v obchodoch, kanceláriách a kontaktných centrách.

Tamojšia vláda odporučila výrobným závodom, aby prerušili produkciu do rovnakého dátumu. Samozrejme, že tak väčšina aj urobila. Foxconn počas toho sledoval, do akej miery sa ho dotkol koronavírus a zhodnotil, že len veľmi malým spôsobom. Výroba by preto mala začať už budúci týždeň.

Spolu s najväčším dodávateľom produktov pre Apple by mali spustiť výrobu aj menšie továrne ako Quanta Computer Inc., Inventec Corp. či LG Display Co. Takmer všetka celosvetová produkcia iPhonu sa nachádza v Číne. Primárne je v meste Zhengzhou v továrni Foxconnu a potom v Pegatrone, neďaleko Šanghaja.

Vzdialenosť týchto miest je približne 500 kilometrov od epicentra nákazy, mesta Wu-Chan. Hoci to možno v tom prípade neznamená veľa, je to určite „polepšujúca okolnosť“, pri rozhodovaní o opätovnom zavádzaní výroby. Najväčší dodávateľ jablkovej spoločnosti nevyrába iba v tejto krajine. Továrne má po celom svete. Patria sem štáty ako Vietnam, India, Mexiko či dokonca naše Slovensku, kde sa snaží v týchto chvíľach produkciu posilniť.

Uvidíme ako budú vyzerať dodávky jablkových zariadení v blízkej budúcnosti. Problémy spojené s epidémiou koronavírusu môžu dokonca ohroziť aj výrobu iPhone SE 2, ktorá by mala začať koncom mesiaca. Nakoľko bude o toto zariadenie veľký záujem, situáciu budeme aj naďalej podrobne sledovať. Dúfajme, že sa koronavírus už prestane šíriť takým raketovým tempom a prestane ohrozovať ľudí v Čine ale aj mimo nej. Držíme palce.

 

Prečítajte si tiež  Apple chce vyrábať svoje vlastné batérie pre elektromobil. Nebude ich nakupovať od iných
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.