Apple predáva podľa nášho názoru tie najlepšie zariadenia súčasnosti ale povedzme si na rovinu, čo sa týka technológie, nie je to úplný vrchol, ktorý sa dá kúpiť. Momentálne je na trhu veľa konkurencie schopných smartfónov, ktoré vedia zaútočiť či už parametrami alebo cenou. Úhlavný konkurent Apple, Samsung len prednedávnom predstavil svoju novú vlajkovú loď Galaxy S7. Nastáva teda otázka, či sa jeho kúpa oplatí viacej, ako kúpa iPhonu 6S.

Galaxy S7 alebo iPhone 6S?

Len tak na úvod, hoci máme radšej Apple, nakoľko nám je ovládanie iPhonu sympatickejšie a hlavne sme už na iOS zariadenia za tie roky zvyknutí, nie sme nijakým spôsobom zaujatí a tak vieme uznať aj dobrý konkurenčný smartfón. Samozrejme, keby sme tu len chválili iPhone a kritizovali Samsung, poprípade naopak, bolo by to divné. Spravme si teda jeden veľký, komplexný názor toho, ktorý z dvojice zariadení sa v súčasnosti oplatí zakúpiť viac, sú totiž ľudia, ktorí takúto otázku musia riešiť!

- Reklama -

V prvom rade by sme chceli spomenúť základný rozdiel medzi týmito zariadeniami, čo podľa nášho názoru zvýhodňuje Apple, lepšie povedané iPhone pred Samsungom. Je to operačný systém, ktorý v smartfónoch pracuje. Kým v Samsungu nájdeme Android s nadstavbou TouchWiz, v iPhone sa nachádza používateľsky prívetivejší iOS, ktorý je stabilnejší, rýchlejší a hlavne bezpečnejší. Majitelia iPhonov veľakrát neprešli ku konkurencií práve kvôli Andoridu a to môže byť jeden z hlavných dôvodov, prečo sa ľudia rozhodujú pre iPhone.

Samsung iphone - svetapple.sk

Tak či onak, Samsung síce funguje na Androide, no je tiež nutné podotknúť, že samotný Android sa neustále vyvíja a už nie je to, čo býval v minulosti. Je to omnoho lepšie aj keď na iOS sa podľa nášho názoru stále nedoťahuje. Samsung môže ale z rukáva vytiahnuť úplne iné tromfy, jeho fotoaparát je podstatne kvalitnejší a lepší ako v prípade Applu a ináč to nie je ani napríklad s vodotesnosťou či výkonnejším procesorom. V týchto smeroch jasne vyhráva Samsung. Navyše, v prípade juhokórejského smartfónu je dostupný vo verzií Edge aj zaoblený OLED displej, čo je dnes rýchlo rozširujúca sa technológia.

Čo sa týka ceny, tu sme na tom tak narovnako, dokonca možno niekoho prekvapí, že Samsung stojí v súčasnosti vo vybraných obchodoch o takmer 100€ viac ako samotné Apple, ktoré je známe vyššou cenovkou pri svojich produktoch. Ceny Apple iPhone 6S 16GB sa momentálne pohybujú medzi (Zdroj: Heureka.sk, ) a ceny Samsung Galaxy S7 medzi (Zdroj: Heureka.sk, )

Ak teda potrebuješ smartfón, ktorý je nabitý technológiou a nevadí ti Android, poprípade si ochotný prekúsnuť tento “problém”, určite voľ Samsung Galaxy S7. Ak si ale zarytý “Applák” a nedopustíš na nič iné ako iOS, kúp si iPhone, hoci vo všetkom nevyhráva, jeho technológie sú tiež na dosť vysokej úrovni. Navyše ušetríš aj nejaké to “euríčko”.

Samsung a iPhone - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here