Spoločnosť Google sa dnes postarala o oznámenie, v ktorom popisuje chystané novinky a zlepšováky pre aplikáciu Google Maps pre zariadenia s iOS. Hoci sa nejedná o žiadnu revolúciu, na obrazovky iPhonov sa už čoskoro dočkáme tmavého režimu pre mapy od Googlu.

Prečítajte si tiež  Google bojuje proti dezinformáciám novou funkciou vo vyhľadávaní

Alternatíva pre zaužívaný svetlý vzhľad sa nebude týkať iba interfaceu pre navigáciu, ale celého rozhrania aplikácie. Okrem šetrenia batérie by tento režim mal poslúžiť aj ako lepšia voľba pre používanie máp v noci, kedy nie je potrebné zvyšovať jas. Podľa vyjadrenia firmy sa dark módu dočkáme v najbližších týždňoch, no presný dátum zatiaľ špecifikovaný nebol.

Lepšie neskoro ako nikdy

V porovnaní s konkurenciou vo forme máp od Apple, si Google dal poriadne na čas. Tento režim dorazil do jablkových máp už s aktualizáciou systému iOS 13. Užívatelia Androidu sa však mohli s funkciou od Googlu zoznámiť už začiatkom tohoto roka, zatiaľ, čo my jabĺčkari, si na ňu budeme musieť ešte chvíľku počkať.

Okrem toho sa môžeme tešiť aj na ďalšiu novinku, ktorou je integrácia možností Google Maps do správ. Užívatelia konečne dostanú možnosť zdieľania aktuálnej polohy prostredníctvom iMessages. Presná poloha bude štandardne zdieľaná po dobu jednej hodiny ako v prípade Messengra, no v nastaveniach bude možné zmeniť predvolené časové rozmedzie až po dobu troch dní.

Google Maps widget

Google sa nedávno postaral aj o uvedenie widgetov pre domovskú obrazovku. Firma sa aj naďalej snaží o pumpovanie nového obsahu do aplikácie, čoho dôkazom majú byť ďalšie chystané novinky a updaty, ktorých by sme sa mali dočkať už čoskoro.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.