Spoločnosť Apple zarába milióny dolárov na tom, že milióny používateľov každým rokom nakupujú vo veľkom jej zariadenia po celom svete. Nezarába však len na tom, že sa produkty nakupujú, ale aj na tom, kde sa nakupujú. Ceny sú totiž v závislosti na krajine výrazne odlišné a niektoré cenové rozdiely môžu byť aj 30%!

Najlacnejšie v USA, najdrahšie vo Francúzsku

Pokiaľ žiješ vo Francúzsku, tak budeš mať pri kúpe nového iPhonu neuveriteľnú smolu. Cena zariadenia v tejto krajine je až o 30% vyššia ako cena rovnakého zariadenia v USA. Je to pomerne smutné, ale tak to jednoducho je. Hlavným dôvodom by mal byť fakt, že Apple má svoju vlastnú cenovú politiku. V prípade jablkovej spoločnosti platí Dolár=Euro.

Pokiaľ má teda euro vyššiu hodnotu ako americký dolár (aj keď vieme, že teraz rozdiel nie je až taký výrazný, vzhľadom na to, že euro v poslednom čase oslabilo), stále tu dochádza k cenovému rozdielu. Treba však samozrejme myslieť aj na také veci ako sú napríklad dane a podobne. Viac sa o cenách dozvieš na vynikajúcej mape, v ktorej červená farba značí krajiny, kde je nový iPhone najdrahší a žltá farba zase krajiny, kde je iPhone lacnejší!

Prečítajte si tiež  Ako vypnúť animácie a pohybové efekty v iOS?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.