Technologický gigant, spoločnosť Apple, musela predstaviť úplne nové iPhony s úplne novými funkciami, ktoré sú tak skvelé, že by sa pre ne mohli používatelia aj potrhať. Zaručene medzi ne patrí aj úplne nový 3D Touch display, ktorý dokáže rozpoznať silu tlaku tvojho prsta, ktorou tlačíš na sklenenú časť displeja. Táto novinka priniesla do ovládania o čosi viac možností, ale tiež ubrala na baterke nového iPhonu!

Batéria

O iPhonoch sa vo všeobecnosti povráva, že výdrž batéria je na pomerne zlej úrovni. Jej kapacita nie je úplne najvyššia a pri intenzívnom používaní sa zariadenia zvykne vybiť celkom rýchlo. Minulý rok sme uviedli iPhone s kapacitou 1810 mAh. Nebolo to síce veľa ale bolo to viac, ako ponúkal ešte starší iPhone 5S. Tento rok sa však dočkáme zmeny smerom k horšiemu a to predovšetkým preto, lebo Apple muselo kvôli technológií TapTic Engine celú baterku o čosi zmenšiť.

- Reklama -

Ide o to, že táto technológia je umiestnená presne pod baterkou, avšak tá je o máličko menšia ako pri minuloročnom modeli a tak ponúkla kapacitu 1715 mAh. V skutočnosti ale nejde o nijako výrazný a dramatický rozdiel, aj keď ubrať z niečoho, čoho bolo už predtým naozaj málo, nie je najrozumnejšie riešenie. Väčší iPhone 6S Plus by mal tiež ponúknuť zmenšenie kapacity a to ešte výraznejšie. Z 2910 mAh na 2750 mAh. Tu to však zatiaľ nemáme potvrdené. Nuž, všetko má svoju daň!

iphone6sbattery

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.