2Apple A17 Pro vs Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3

Spoločnosť Apple si dlhodobo drží renomé výrobcu s tými najvýkonnejšími mobilnými zariadeniami na svete. Technologický gigant z Cupertina predstavuje rok čo rok procesor, ktorý musí v rôznych testoch prekonávať maximálne sám seba.

Ako však naznačujú výsledky Geekbench testov, ktoré zverejnil portál PhoneArena, už čoskoro by sa to mohlo zmeniť. V populárnom porovnaní dosiahol procesor A17 Pro, ktorý je v iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max veľmi dobré výsledky. Darilo sa mu najmä v oblasti s jedným jadrom, kde dosiahol 2846. Vo viac-jadrovom teste sa mu potom podarilo stanoviť číslo 7288 bodov, no a presne tu nastáva prvá zásadný problém.

Do Geekbench testu sa totiž dostal aj zatiaľ nepredstavený čínsky smartfón Xiaomi 14, v ktorom sa nachádza procesor Snapdragon 8 Gen 3 od spoločnosti Qualcomm prepojený so 16 GB operačnou pamäťou RAM. Poznámka: iPhone 15 Pro / 15 Pro Max má 8 GB RAM. No a ako to dopadlo? Pre spoločnosť Apple nie až tak dobre, ako by ste možno očakávali.

Snapdragon 8 Gen 3 sa spolieha na konfiguráciu 1+3+2+2, ktorej súčasťou sú: jedno hlavné CPU jadro bežiace na 3,30 GHz, tri výkonné CPU jadrá bežiace na 3,15 GHz, dve ďalšie výkonné CPU jadrá s 2,96 GHz a dve efektívne jadrá pracujúce na frekvencii 2,27 GHz.

Čip A17 Pro sa v porovnaní s tým spolieha „len“ na šesť jadier, pričom má k dispozícii 2 extrémne výkonné jadrá pracujúce na 3,78 GHz a štyri úsporné jadrá bežiace na 2,11 GHz. Aký bol teda výsledok porovnania čipu A17 Pro a Snapdragon 8 Gen 3. Dalo by sa povedať, že pre Apple nie úplne pozitívny. Viac sa dočítate na ďalšej strane →→→

Späť