Hoci je vo všetkých smeroch lepší ako predchodca (iPhone 8), po jednej stránke si mierne pohoršil. Apple v záujme šetrenia odstránilo 3D Touch, ktorý nahradilo novšou (menej sofistikovanou) technológiou Haptic Touch. No a hoci by nás to ani vo sne nenapadlo, evidentne tu nefunguje všetko rovnako, ako na ostatných modeloch (s Haptic Touch).

Haptic Touch na iPhone SE 2. generácie nepodporuje akcie pri oznámeniach

Haptic Touch je skvelá vec pre rozšírené ovládanie. Po tom, ako váš prst podržíte na nejakej aplikácii alebo notifikácii, zobrazí sa ponuka ďalších akcii, ktoré môžete vykonať. Jedná sa o rýchle skratky zjednodušujúce život. No a hoci majitelia iPhonu 11 alebo iPhonu 11 Pro považujú za samozrejmosť, že si na uzamknutej ploche rozkliknú upozonenie a po odomknutí zariadenia môžu napríklad rýchlo odpovedať na správu, pri iPhone SE 2020 to až taká samozrejmosť nie je.

Táto funkcia tu jednoducho absentuje a podľa všetkého sa nejedná o chybu. Zo začiatku sa objavili iba sťažnosti na sociálnych sieťach od používateľov, ktorí tvrdili, že táto časť ovládania nefunguje správne. Nikto však ešte netušil, že ona vlastne ani nemá fungovať. Haptic Touch nemá žiadne problémy, ak ho používate pri aplikáciách. Podľa zistení však nedokáže pracovať s notifikáciami a to je dosť zvláštne.

Haptic Touch na iPhone SE 2 nepodporuje to, čo na ostatných modeloch funguje.

Ťažko povedať, prečo sa Apple rozhodlo podstúpiť tento krok. Je to zase návrat v čase ku iPhonu 6, ktorý nemal 3D Touch a rovnako tak ani podobné možnosti pri upozorneniach (ako mal napríklad aj iPhone 8). Uvidíme, či bude vďaka softvérovej aktualizácii v budúcnosti Haptic Touch podporovať notifikácie alebo nie. Myslíme si, že by mohol.

Samozrejme, že sa nejedná o funkciu, bez ktorej sa nedá žiť. Väčšina používateľov si to možno ani nevšimne. Na druhej strane je to ale škoda a tak trochu zbytočná. Podobná funkcia by určite nijakým spôsobom nerobila problémy pri ovládaní zariadenia. Nerozumieme teda celkom tomu, čo Apple týmto krokom zamýšľalo…

Haptic Touch na iPhone SE 2 nepodporuje to, čo na ostatných modeloch funguje.
Haptic Touch na iPhone SE 2 nepodporuje to, čo na ostatných modeloch funguje.
Prečítajte si tiež  Milujete Apple? Tieto deky sa vám určite zapáčia. Ich cena je však trochu vysoká
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.