Americká polícia prichádza s ďalším zaujímavým zákonom, ktorý by mal “vystrašiť” vodičov, ktorí častou používajú svoje mobilné zariadenie aj počas jazdy, čo by určite nemali, keďže je to nebezpečné a počas vedenia motorového vozidla sa treba plne venovať riadeniu a nie odpisovať na správy. S týmto názorom samozrejme súhlasíme, každý si môže sám na sebe vyskúšať, ako moc dokáže telefón odviesť pozornosť od šoférovania, má to však jedno “ale”!

Havaroval si v USA? Pánovi policajtovi budeš musieť odovzdať iPhone!

Pre niekoho šikana, pre niekoho možno jasná vec. Je už samozrejme na tebe aký máš postoj k používaniu mobilných telefónov či iných zariadení na palube vozidla počas jazdy, avšak povedzme si na rovinu, pravdou je, že akonáhle čo i len jedným okom pozrieš na obrazovku iPhonu, na ceste sa toho môže veľa stať a nie je moc bezpečné pracovať s ním. Človek takto neohrozuje len seba ale aj ľudí okolo seba či v šoférov v iných vozidlách.

- Reklama -

V USA chcú takýmto vodičom klepnúť po prstoch jednoduchým spôsobom. Akonáhle sa stane nejaká dopravná nehoda, vodič vozidla bude požiadaný o to, aby vydal svoje mobilné zariadenie, ktoré má byť napojené na špeciálny systém, ktorý by mal vedieť určiť, či si ním v čase nehody manipuloval alebo nie. Systém by mala ponúknuť spoločnosť Cellebrite, áno presne tá, ktorá odomkla pre FBI iPhone 5C strelca zo San Bernardina. Každopádne má to jeden háčik.

iPhone - svetapple.sk

Akonáhle dáš totižto niekomu do ruky svoj iPhone, častokrát mu zveríš svoje fotografie, účty, kontakty a podobne. Je to teda určitá strata súkromia. Keď bude teda policajt chcieť zistiť, či si s telefónom pri jazde pracoval alebo nie, pravdepodobne ti nebude príjemné aby mohol mať potencionálny prístup k tvojim dátam. Na druhej strane ale firma Cellebrite odporuje tým, že systém sa k takýmto dátam nemá ako dostať, to ale zrejme nestačí a musí to nejako dokázať.

Určite sa to teda mnohým Američanom nepáči, no pravda je žiaľ taká, že nepozornosťou na Amerických cestách zomrie denne až 9 ľudí a číslo zranených sa šplhá v priemere na 1150! Je teda dôležité aby sa ľudia zbavili zlozvyku používať telefón počas jazdy aj keď pravda, takýmto spôsobom tomu asi nikto nezabráni!

Police, iPhone - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here