iPhone je fenomén, ktorý vznikol v roku 2007 a všetkým konkurenčným výrobcom ukázal cestu, ako má vyzerať moderný smartfón. Neobsahoval žiadnu fyzickú QWERTY klávesnicu ani primitívne používateľské rozhranie. Namiesto toho sa spoliehal na dotykový displej a prvú verziu operačného systému iPhoneOS (neskôr premenovanú na iOS).

Aj keď ubehlo od predstavenia prvého iPhonu už viac ako 17 rokov, zariadenie sa stále drží tradície a používa rovnaké technológie či dizajn softvéru, ako v minulosti. Aj preto sa tak dobre ovláda a ľudia ho milujú.

Pochopiteľne, všetko sa mierne zlepšilo a zmodernizovalo. Ak by ste ale dali majiteľovi iPhonu 2G najnovší iPhone 15 Pro Max, pravdepodobne by s jeho používaním nemal veľký problém. A aj to je možno tajomstvo jeho úspechu.

Apple dal ľuďom presne to čo potrebovali 

prvý iPhone 2G 2007
Zdroj: Unsplash / Sophia Stark / YouTube / Marques Brownlee (úprava redakcie)

Apple sa pri návrhu prvého iPhonu nezameral len na to, aby mal všetky možné funkcie, ktoré vtedy technologický priemysel ponúkal. Koniec koncov, tie nemá dodnes a napriek tomu patrí medzi najpredávanejšie smartfóny na trhu.

Prečítajte si tiež  iPhone ako investícia? Tento kúsok má po 14 rokoch 60-krát vyššiu hodnotu než nový

Dôležité ale bolo, že v ňom používateľ našiel presne to čo potreboval. A preto si vydobil tak silnú pozíciu na trhu. Dnes ľudia vyžadujú výkonný procesor, veľmi kvalitný displej, prepracované fotoaparáty a taktiež mnoho ďalších benefitov. Síce ich považujeme za samozrejmosť, no v roku 2007 ešte ani Apple netušil, že sa nimi bude zaoberať.

Pozrite si video pod týmto odstavcom, ktoré zobrazuje kompletný vývoj iPhonu od roku 2007 až do súčasnti a napíšte nám do komentára, ktoré z týchto zariadení ste vlastnili vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.