iPhone je fenomén, ktorý vznikol v roku 2007 a všetkým konkurenčným výrobcom ukázal ako má vyzerať smartfón. Neobsahoval žiadnu QWERTY klávesnicu a ani primitívne používateľské rozhranie. Namiesto toho sa spoliehal na dotykový displej a prvú verziu operačného systému iPhoneOS (neskôr iOS).

Aj keď ubehlo od predstavenia prvého iPhonu už viac ako 14 rokov, zariadenie sa stále drží tradície a používa rovnaké technológie či dizajn softvéru, ako v minulosti.

Pochopiteľne, všetko sa mierne zlepšilo a zmodernizovalo. Ak by ste však dali majiteľovi iPhonu 2G najnovší iPhone 13, pravdepodobne by s jeho používaním nemal veľký problém. A aj to je možno dôvod jeho úspechu.

Apple dalo ľuďom presne to čo potrebovali 

iPhone 2G oslavuje 12. rokov od svojho predstavenia. - svetapple.sk

Apple sa pri návrhu iPhonu nezameralo len na to, aby mal všetky možné funkcie, ktoré vtedy technologický priemysel ponúkal. Koniec koncov, tie nemá dodnes a napriek tomu patrí medzi najpredávanejšie smartfóny na trhu.

Prečítajte si tiež  iPhone ako investícia? Tento kúsok má po 14 rokoch 60-krát vyššiu hodnotu než nový

Dôležité ale je, že v ňom používateľ nájde presne to čo potrebuje. Aktuálne je to skvelý výkon, veľmi kvalitný displej, prepracované fotoaparáty a kamery a taktiež mnoho ďalšieho.

Pozrite si video pod týmto odstavcom, ktoré zobrazuje kompletný vývoj iPhonu od roku 2007 až do roku 2021 a napíšte nám do komentára, ktoré z týchto zariadení ste vlastnili vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.