Veľké tablety sú medzi ľuďmi čoraz populárnejšie. Svoje o tom vie aj spoločnosť Apple, ktorá ešte v roku 2015 predstavila vôbec prvý iPad Pro s 12,9″ displejom. Príležitosti sa po krátkej dobe chytili aj iní výrobcovia a dnes sú 12″ tablety úplne bežným štandardom. Niektoré z nich, ako napríklad Honor Pad 8 sú také lacné, že tomu nebudete veriť.

Toto zariadenie ponúka presne 12″ 2K (2000 × 1200 px) Full View displej, ktorý sa nachádza na celej prednej časti zariadenia a používateľovi ponúka veľmi tenké rámčeky. Vďaka tomu obrazovka zaberá až 87 % čelnej plochy. Honor Pad 8 tiež vystihuje dlhá, až 14 hodinová výdrž batérie a výkonný audio-systém, ktorý pozostáva z 8 samostatných reproduktorov. Toto všetko pri zachovaní tenkého, len 6,9 mm tela a váhe na úrovni 520 gramov.

Koľko ale takáto „sranda“ stojí? Pokiaľ si myslíte, že Honor Pad 8 ponúkne vzhľadom na svoje rozmery adekvátne vysokú cenu, tak ste na omyle. Tento tablet sa totiž štandardne predáva len za 319 € a po kliknutí na tento odkaz ho kúpite v zľave za 275 €. Áno, má operačný systém Android a aj keď tak vyzerá, zďaleka to nie je iPad. Ak ste však nenároční a hľadáte niečo na čítanie internetových stránok, prezeranie videí alebo hranie doma či na cestách, toto môže byť dokonalý spoločník za neuveriteľné nízku cenu.

Honor Tab 8
Zdroj: Honor

V tablete sa stretnete s nadstavbou operačného systému Android Magic UI 6.1, v rámci ktorej si môžete užívať napríklad pokročilý multitasking.

O výkon sa stará osem-jadrový procesor Qualcomm Snapdragon 680, ktorý je taktovaný na frekvenciu 2,4 GHz. Samozrejme, tento čip vám neponúkne žiaden extrémny výkon, no za túto cenu ho od neho ani nemôžete očakávať. Na bežné použitie vám to ale určite bude stačiť.

Honor Tab 8
Zdroj: Honor

Najlacnejší iPad je stále výrazne drahší 

Pokiaľ si nepotrpíte na dizajne ale na výkone a nebude vám prekážať o 1,8″ menší displej, za pomerne rozumnú, no stále vyššiu cenu si môžete kúpiť aj iPad 9. generácie. Toto zariadenie síce pôsobí tak, ako by malo už aspoň 10 rokov, no v jeho vnútri sa nachádza stále relatívne moderný procesor A13 Bionic, ktorý v testoch určite porazí Qualcomm Snapdragon 680.

iPad 9. generácie
Zdroj: Lesnumeriques.com

Na druhej strane sa však nemôžete tešiť na tak kvalitný audio-systém a zrejme vás sklame aj výdrž batérie, ktorá dosahuje podľa spoločnosti Apple len približne 10 hodín na jedno nabitie. Stále si však budete kupovať iPad s operačným systémom iPadOS, ktorý si bude perfektne rozumieť s vašim iPhonom, AirPods Pro či inými Apple zariadeniami. V tom tkvie jeho najväčšia výhoda.

Prečítajte si tiež  Tesla má spôsob, vďaka ktorému môžete nechať svojho domáceho miláčika v aute aj keď ste na nákupe

No a cena? Hoci iPad 9. generácie dnes zastrešuje absolútny spodok ponuky, spoločnosť si zaň pýta pomerne dosť peňazí. V bežnom predaji stojí až 429 €, no keďže je na trhu už niekoľko rokov, po kliknutí na tento odkaz ho kúpite od 323 €. A to je veľmi podobná cena, než si pýtajú predajcovia za 12″ Honor Pad 8. Dajte nám vedieť do komentára, ktorý z týchto tabletov by ste si radšej vybrali vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here