Od oznámenia mobilnej novinky od štúdia Blizzard vo forme Diablo Immortal už prešli neuveriteľné tri roky. Posunutie dátumu vydania pri veľkých projektoch nie je žiadnou nevídanou praktikou, no Diablo Immortal sa ho dočkalo hneď niekoľkokrát. Žiaľ, tento scenár sa znovu opakuje.

Prečítajte si tiež  Na obrazovky iPhonov už čoskoro dorazí hra XCOM: Legends

Blizzard v kooperácii s NetEase vyrukovalo s oznámením, že dátum vydania hry sa presúva na rok 2022. Plánované Hack & Slash RPG sa nestretlo s pochopením už pri slávnostnom predstavení, nie to ešte pri obštrukciách so samotným príchodom do digitálneho obchodu App Store a Google Play. Počas tohoto roka sme sa mohli dočkať alfa verzie hry, ktorú si mohlo vyskúšať niekoľko šťastlivcov, no konečného spustenia sme sa nedočkali.

Redizajn hry a podpora pre herné gamepady

Stanovisko vývojárov hovorí o fakte, že na hre je ešte stále kopec práce a nové funkcie a fíčury potrebujú vylepšenia. Počas testovania prešla hraviditeľnými“ zmenami, čo však posúdiť nevieme nakoľko na vydanie stále čakáme. Štúdio tiež potvrdilo podporu pre herné ovládače, vďaka ktorým si hráči budú môcť užiť zážitok z hry naplno.

Prečítajte si tiež  Komentár: Nahradia mobilné telefóny prenosné herné konzoly?

Väčšina komunity a fanúšikov extrémne známeho univerza však stále čaká na nový prírastok do franchisu v podobe štvrtého pokračovania. Preto je viac než možné, že mobilné spracovanie hry je odsunuté na vedľajšiu koľaj práve kvôli vývoju nového AAA titulu.

Ak máte záujem o predregistráciu do hry a účasť v beta testovaní, navštívte oficiálnu stránku Diablo Immortal, kde je možné sa do testovania hry na iPhone, iPad alebo Android zapojiť.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -