V prípade veľkých herných franchisov, ktoré na trhu figurujú známou značkou je veľmi ľahké pri predstavovaní nových titulov šliapnuť o krok vedľa. Spomeňme si ako to bolo v prípade Command & Conquer alebo Elder Scrolls. Štúdia teasovali vydanie nového prídavku do známych sérií, no komunita sa nakoniec musela uspokojiť iba s adaptáciou pre mobilné telefóny.

Prečítajte si tiež  Na iPhony už čoskoro dorazí superhrdinská akcia Marvel: Future Revolution

Každý prídavok do mobilných herných knižníc však poteší a my sa preto už čoskoro dočkáme ďalšieho známeho univerza na obrazovkách smartfónov. Na zariadenia s iOS a Android dorazí hra XCOM: Legends. Po XCOM: Enemy Within sa tak dočkáme ďalšieho titulu z tejto série. Hra ponúkne prierez celým univerzom XCOM a bude zahŕňať postavy z minulosti aj prítomnosti, s ktorými sa postavíte mimozemskej hrozbe.

Nová hra, staré známe prostredie

Jedná sa o stratégiu s RPG prvkami, ktorá okrem príbehovej kampane ponúkne aj multiplayerové módy. Nebude chýbať hra viacerých hráčov v reálnom čase v podobe PvP bojov. Progres v kampani vám bude postupne odomykať nové herné režimy ako aj výzvy, vďaka ktorým získate nové postavy a schopnosti.

Nebude chýbať kusotmizácia jednotlivých postáv, pričom každá bojová jednotka bude vynikať silnými a slabými stránkami na bojovom poli. Bude teda iba na vás, aby ste správne nakombinovali svoje vojsko na strategickej hernej ploche a doviedli ho k víťazstvu.

XCOM: Legends je momentálne spustená vo forme soft launchu, no finálnej verzie by sme sa mali dočkať už čoskoro. Ak vás zaujíma trend vývoja mobilného gamingu, určite si nenechajte ujsť článok z našej redakcie, ktorý sa venuje práve tejto téme.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -