Celý svet bol počas dnešného dňa informovaný o tom, že spoločnosť HTC okopírovala dizajn nového iPhonu 6S a staršieho iPhonu 6 pri svojom modeli HTC One A9, ktorý nepatrí medzi High-end smartfóny, ale radí sa skôr k strednej triede zariadení. Na HTC sa teda valí celosvetová kritika, ale spoločnosť sa bráni. Vraj to bolo Apple, kto v skutočnosti kopíroval!

HTC a jeho vyjadrenia

Vyjadrenia prakticky z celého sveta na adresu HTC, ako kopíruje spoločnosť Apple a jeho iPhone nenechali na seba dlho čakať a HTC sa stihlo vyjadriť na poslednej konferencii, ktorá sa konala v Taiwane. Podľa slov spoločnosti, nie je HTC ten, čo kopíruje ale naopak, je kopírovaný Applom. Akonáhle si toto človek prečítal, tak sa pravdepodobne chytil za hlavu a opýtal, ako toto môže spoločnosť vôbec povedať. No po pár sekundách v čítaní pravdepodobne uzná, že HTC má pravdu. Prečo?

HTC totiž dodalo, že práve Apple pri svojom iPhone 6 skopíroval dizajn ich modelu. Áno čítaš správne. Práve HTC bola prvá spoločnosť, ktorá predstavila smartfón z celokovovým hliníkovým telom a plastovými pásikmi. Išlo o model One M7, ktorý vyšiel v roku 2013. iPhone 6 prišiel o rok neskôr, 2014, a tak sa HTC môže celkom slušne obrániť, voči vlne kritiky, ktorá sa v súčasnosti na neho valí z každej strany.

HTC One M7 - svetapple.sk
HTC One M7 – svetapple.sk

Na jednej strane je totiž pravda, že telefón s týmto typom dizajnu malo skôr HTC ale pokiaľ sa pozrieme na iPhone, je značne dizajnovo odlišný. Rok po predstavení modelu 6 prichádza HTC One A9, ktorý má veľmi podobný dizajn. HTC môže tvrdiť, že je jeho ale detaily ako vytŕčajúca šošovka fotoaparátu, rovnako umiestnené pásiky či zaoblený displej jednoducho prezradia, že ani HTC nie je úplne originálne.

Podobnosť s iPhonom 6 je tu jendoducho viditeľná - svetapple.sk
Podobnosť s iPhonom 6 je tu jednoducho viditeľná – svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here