Výdrž batérie patrí medzi najdôležitejšie požiadavky, na základe ktorých si vyberáme náš nový smartfón. iPhone bol kedysi na spodných priečkach v tejto oblasti, avšak časy sa postupne zmenili. Posledná trinásta generácia má k dispozícii obrovský akumulátor, ktorý poskytne viac ako celodennú výdrž na jedno nabitie. Ako je však na tom v porovnaní s konkurenciu?

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Na celú problematiku sa pozrel portál PhoneArena, ktorý pravidelne testuje nové smartfóny v bežných podmienkach. Najnovšie tak vznikol zoznam piatich high-endových zariadení, ktoré by ste si mali kúpiť, ak vám ide o spotrebu batérie. No a hádajte, kto bol prvý.

Rebríček, kde iPhone 13 Pro Max jasne kraľoval 

iPhone 13 Pro Max (2021) so 4352 mAh akumulátorom a nízko-energetickým procesorom A15 Bionic dokázal dosiahnuť okolo 19 hodín na jedno nabitie pri prehliadaní internetových stránok. Išlo o klasický test, v ktorom recenzenti pracovali so všetkými zariadeniami úplne rovnako.

Na druhom mieste sa potom objavil Samsung Galaxy S21 Ultra, ktorý má síce väčší 5000 mAh akumulátor, no ani to mu nepomohlo, aby mal lepšiu výdrž než iPhone 13 Pro Max. V rovnakej disciplíne dosiahol niečo vyše 16 hodín na jedno nabitie a to samozrejme nestačilo.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Na treťom mieste sa objavil Xiaomi Mi 10 Pro so 4500 mAh batériou a 14+ hodinovou výdržou, no a štvrté a piate miesto si delí Samsung Galaxy S20+ / S20 FE so 4500 mAh batériou a 12+ h výdržou, respektíve OnePlus 8 so 4300 mAh batériou a rovnakou výdržou.

Prekonať Apple je ťažké

Z výsledkov teda môžeme vyčítať, že spoločnosť Apple je so svojim iPhonom ďaleko popredu a v súčasnosti sa naň nechytá takmer nič konvenčné, čo ponúka konkurencia.

Samozrejme, mali sme tu pokusy, ako bol Energizer smartfón s 18 000 mAh akumulátorom, no to bola viac batéria s technológiou smartfónu, než smartfón s veľkou batériou. Dajte nám vedieť do komentára, ako ste s výdržou spokojní vy. Nezabudnite tiež uviesť model a spôsob používania.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -