Aj keď mala spoločnosť Huawei v posledných rokoch obrovské problémy z dôvodu rôznych sankcií, zdá sa, že sa stále snaží presadiť na trhu s mobilnými zariadeniami. Najnovšie predstavila smartfón s označením Y91, ktorý sa zaraďuje do strednej triedy. Zariadenie prináša moderný dizajn pripomínajúci iPhone, skvelý výkon a vysokú výdrž batérie.

Dizajn zariadenia je zo zadnej strany maximálne originálny a vďaka veľkému okrúhlemu kamerovému modulu, ktorý sa nachádza uprostred zadnej časti, si ho určite nezmýlite so žiadnym iným konkurenčným smartfónom (maximálne so zariadeniami od toho istého výrobcu).

Všetko sa však mení pri pohľade spredu, kde môžete vidieť okrem veľkého displeja aj pomerne rozmerný výrez pre kameru vo vrchnej časti. Vyzerá úplne rovnako, ako staré známe Face ID v iPhone X – 12.

Huawei Y91
Zdroj: Huawei

A keď už sme pri displeji, ten má uhlopriečku 6,95″, vďaka čomu ho môžeme označiť za gigantický. To potvrdzujú aj obrovské rozmery zariadenia 171,6 × 79,9 × 8,9 mm či váha na úrovni až 214 gramov. Zobrazovacia jednotka má FullHD+ rozlíšenie a až 90 Hz obnovovaciu frekvenciu. Pri dotyku sa však dokáže zrýchliť na neskutočných 270 Hz!

Huawei Y91
Zdroj: Huawei

Slušný procesor a fotoaparáty

Čínsky „iPhone“ sa spolieha na stredne výkonný osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 680 s operačnou pamäťou 8 GB RAM a 128 alebo 256 GB úložiskom. Menšou nevýhodou môže byť obmedzené internetové pripojenie len ku 4G sieti. Modernejšie 5G Huawei Y91 ešte nepozná. Vzhľadom na očakávanú cenu je to ale úplne v poriadku.

Huawei Y91
Zdroj: Huawei

V zadnej časti nájdeme hlavný 50 Mp fotoaparát, na ktorý budete zachytávať všetky zábery. Pomáhať mu ale môže menší 2 Mp fotoaparát, ktorý slúži na lepšiu reguláciu hĺbky ostrosti. Tretím snímačom je potom ten, ktorý sa nachádza vpredu. Huawei ho vybavilo 8 Mp rozlíšením, vďaka čomu si budete môcť vytvárať pekné a ostré selfie fotografie.

Brutálna výdrž batérie a nízka cena

To v čom Huawei Y91 skutočne exceluje je výdrž batérie. Keďže má toto zariadenie až 7 000 mAh akumulátor, bez problémov dokáže fungovať 2 – 3 dni na jedno nabitie. To je hodnota, o ktorej mnohí konkurenti môžu iba snívať. Výkon nabíjania potom dosahuje 22,5 W, čo je zhruba na úrovni iPhonu od spoločnosti Apple.

Huawei Y91
Zdroj: Huawei

Ako už býva pri telefónoch od Huawei zvykom, zariadenia nemajú k dispozícii služby od spoločnosti Google a spoliehajú sa na systém EMUI 13. Novinka s názvom Huawei Y91 by mala byť dostupná aj na našom trhu, avšak v súčasnosti ešte nie je jasné, kedy sa dostane do predaja.

Prečítajte si tiež  Samsung Galaxy S24+ dostane extrémny výkon GPU: Pôjde o konkurenta pre iPhone 15 Plus

A hoci nejasnosti panujú aj ohľadom ceny, odraziť sa môžeme od toho, čo už dnes spoločnosť Huawei ponúka. Aktuálny model Huawei Y90 totiž kúpite na Slovensku od 229 €, pričom po zľave je to len 188 €. Predpokladáme teda, že v týchto cenových reláciách sa bude pohybovať aj novšia generácia Y91.

Čo hovoríte na dizajn vy? Inšpiroval sa Huawei iPhonom od spoločnosti Apple?

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -