Pokiaľ sleduješ technologický trh, určite poznáš aj spoločnosť Huawei, ktorá už roky predstavuje lacnejšie smartfóny s výkonom a technickými špecifikáciami tých drahších. Telefóny sú z Číny a patria medzi globálne 3. najpredávanejšie vôbec. Pred Huawei je už iba Apple a Samsung. Ako sa ale ukazuje, čínsky výrobca má obrovské plány!

Huawei má svoje plány

Spoločnosť Huawei má plány ako do roku 2021 predbehnúť v predajoch Apple a tiež Samsung, ktorý so 20% podielom na trhu kraľuje v predajoch smartfónov. Apple je za ním a jeho podiel tvorí 12,5%.  Huawei je 3. najväčší predajca smartfónov na svete. Jeho podiel na trhu tvorí 9,3%, no ambície má do 4 rokov úplne iné. Vraj má obsadiť trh so smartfónmi a stať sa najpredávanejším výrobcom na svete.

- Reklama -

Ako to však dokázať? Huawei nie je malý hráč, no ani tak veľký, aby mohol bez problémov vyhlasovať podobné vyjadrenia. Nejde tu totižto len o Samsung či Apple, ktoré by teoreticky mohol predbehnúť, ale ide tu aj o konkurenciu ako Xiaomi, Oppo či Nokia, ktoré im to len tak ľahko nedovolia.

Prvý problém, s ktorým Huawei bojuje je presadenie sa na trhu v Amerike. V prvom rade nemá zmluvu zo žiadnym zo štyroch veľkých amerických operátorov. Už len preto sa tu telefóny nepredávajú ani zďaleka tak úspešne ako u nás. Druhý problém je, že tu bojuje so silnou konkurenciou ako je samotné Apple.

To tu telefóny na tarify predáva extrémne lacno a zákazník si proste radšej vyberie iPhone ako Huawei, pokiaľ zaň má zaplatiť rovnakú cenovku. Aj to je možno dôvod, prečo sa tu spoločnosť neumiestnila ani v TOP 10. V Európe to je už ale niečo celkom iné a rovnako tak to platí aj napríklad v Ázií.

Firma má vraj plán aby do roku 2021 presadila paletu svojich nových produktov, pomocou ktorých pokryje svet. Či sa jej to podarí je samozrejme veľmi otázne. Problém je už len samotný Samsung. Ten nemá len neuveriteľné množstvo modelov na trhu a rovnako tak aj priaznivé ceny ale má aj vybudované nejaké meno a produkty si sám vyrába, takže s cenou môže hýbať prakticky tak, ako sa mu zachce.

Ak teda bude chcieť byť Huawei najväčším výrobcom smartfónov na svete do roku 2021, bude musieť nasadiť bezkonkurenčné ceny, čo sa však podpíše na minimálnom zisku alebo bude len dúfať, že sa tak naozaj stane. Prehlásenie zatiaľ netreba brať ako varovný signál, ale netreba ani zabúdať, že firma má svoje ambície a očividne aj dostatočné odhodlanie!

iPhone - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here