Už každoročne je takmer zvykom to, že po predstavení nových iPhonov, ľudia po celom svete šalejú a nákupná horúčka začína. Najlepšie však na tom je, že poriadne ani nevedia, čo kupujú. Presne preto tu máme iFixit, ktorý každým rokom rozoberá nové iPhony a oboznamuje nás s novými skutočnosťami!

Batéria

Pokiaľ ste sa tešili, že váš väčší iPhone 6 Plus ponúkne obrovskú kapacitu batérie, tak vás pravdepodobne potešíme. To čo sme už dlho očakávali, že nový iPhone ponúkne omnoho väčšiu kapacitu batérie ako jeho predchodca sa momentálne potvrdilo. Nový iPhone 6 Plus ponúkne batériu s kapacitou až 2915 mAh. Pokiaľ si to zrátame, tak ide o dvojnásobnú kapacitu oproti súčasnému 5S, ktorý ako dobre vieme, nebol v oblasti výdrže batérie nič moc!

4 1

Len 1 GB RAM

Táto správa nás už pravdepodobne nepotešila tak, ako tá predchádzajúca o batérií. Mnohí analytici či tí, ktorí sa o Jablkovú spoločnosť zaujímajú nejaký ten piatok verili, že väčší iPhone 6 Plus ponúkne o jeden GB pamäte RAM viac ako jeho menší kolega. Žiaľ, nestalo sa tak a iFixit zistil, že aj väčšia verzia nového iPhonu ponúka len 1 GB RAM! Nevadí, aj táto kapacita bude novým iPhonom určite plne vyhovovať.

6 5 4 3 3(1).jpg

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.