iMessage je jedna z najpopulárnejších komunikačných platforiem pre zariadenia s operačným systémom iOS a preto ju používajú milióny majiteľov iPhonov (či iných Apple zariadení) po celom svete.

To sa však nepáči spoločnosti Google, ktorá by rada rozšírila podporu iMessage prostredníctvom štandardu RCS aj do Androidov. Písanie správ medzi oboma platformami by vďaka tomu mohlo byť jednoduchšie. Spoločnosť Apple má však na takéto rozhodnutie úplne iný názor a ten Google zrejme nepoteší.

Najnovšie ho zdieľal senior viceprezident spoločnosti Apple pre softwarové inžinierstvo Craig Federighi v rozhovore s Joannou Stern z Wall Street Journal.

Odpoveď, ktorá Google nepoteší 

Craig Federighi v rozhovore s Joanou Stern z WSJ
Zdroj: Twitter / WSJ

Podľa jeho slov spoločnosť Apple odmietla vyvíjať aplikáciu Správy pre zariadenia s operačným systémom Android, nakoľko je presvedčená o tom, že by nedokázala zasiahnuť masové publikum a zároveň by to brzdilo rozvoj inovácií vo všetkých smeroch.

Celý systém skrátka najlepšie funguje na zariadeniach s operačnámi systémami iOS, iPadOS, macOS či watchOS a tak by to malo zostať. Pravdou totiž zostáva, že pre tých, ktorým robí problém komunikácia skrz iMessage sú tu stále klasické textové (SMS) správy.

Rovnako tak môžu ľudia využívať aj iné platformy ako Facebook Messenger, WhatsApp, Telegram, Viber a podobne, ktoré sú dostupné v App Store aj Google Play.

Apple nemá absolútne žiadnu motiváciu, aby vyvíjalo vlastnú chatovaciu apku pre Android. Firma je presvedčená, že by to boli jednoducho „vyhodené peniaze“, nakoľko by si nenašla dostatočné množstvo používateľov.

Myslíte si, že má Craig Federighi pravdu? Dajte nám vedieť do komentára.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Skvelá správa: Reproduktor HomePod mini sa skutočne dočká druhej generácie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here