India je obrovský trh a Apple to veľmi dobre vie. Hneď po Číne ide o ďalšie miesto, kde môže dosahovať rekordné zisky. Problémom je ale fakt, že indická vláda dosť tlačí na výrobcov aby produkty, ktoré v krajine predávajú  sa aj v krajine produkovali. Presne preto tu Apple spustí samostatnú výrobu svojich iPhonov. Začať by už mala niekedy o niekoľko týždňov. Okrem iného by to mohla byť príjemná podpora pre indickú ekonomiku!

Apple a India

India je obrovská krajina a ako určite dobre vieš, nie je tu práve najlepšia ekonomická situácia. Niektorí ľudia trpia biedou a iní zase nemajú čo do úst. Indická vláda si tento pomerne veľký problém uvedomuje a presne preto výrobcom stanovuje také podmienky, ktoré by mali podporiť občanov tohto štátu. Pre Apple to možno nie sú najvýhodnejšie podmienky, ale časom sa mu jeho investícia do výroby určite vráti. Ako sme už uviedli, je to obrovská krajina a potenciálny zisk je rovnako veľmi veľký.

- Reklama -

iPhony pre indický trh bude vyrábať spoločnosť Wistron. Táto správa je pomerne zaujímavá. Pár mesiacov dozadu prichádzali zo spoločnosti tvrdenia, že o žiadnej spolupráci nevedia a teraz začne vyrábať? Očividne ešte všetko nebolo jasné a firma nechcela informovať o niečom, čo by napokon nemuselo výjsť (dôvodom môže byť aj isté informačné embargo zo strany Applu). Samotná indická vláda túto výrobu potvrdila. Výroba bude prebiehať v Bengalúre a na trh sa tu bud dostávať modely 6, 6S a SE. Firma už potvrdila fakt, že napokon vyrábať bude, ale ku veci nepovedala nič navyše.

Assembled in…

Kedy sa India dočká iPhonov vyrobených na jej území? Podľa správ by výroba mohla začať už niekedy v nasledujúcich týždňoch. Hovorí sa o 4 – 6 týždňoch. Telefóny budú samozrejme identické, nebudú tu žiadne zmeny, ktoré by patrili výhradne indickému trhu. Jediný fakt bude ten, že na zadnej strane zariadenie nebude Assembled in China ale Assembled in India. Horšia správa je ale tá, že ak si v Indii robia zálusk na iPhone SE, pravdepodobne budú musieť ešte čakať. Do výroby má prísť až o 3 mesiace neskôr.

iPhone India - svetapple.sk

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here