Už od roku 2007, keď prišiel na trh prvý iPhone 2G, bolo toto zariadenie považované za high-end produkt. Išlo skrátka o to najlepšie, čo ste si mohli kúpiť a zodpovedala tomu aj cena.

Hľadáte kvalitný transparentný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

A hoci je dnes Apple až druhým najväčším výrobcom smartfónov na svete, vzhľadom na obrovské marže, ktoré na týchto zariadeniach zarába ho určite môžeme považovať za najúspešnejšieho.

Napadlo vás ale niekedy, koľko iPhonov Apple od roku 2007 vyrobilo? Málo ich určite nebolo. Stačí si uvedomiť, že firma každý jeden rok predá viac ako 150 miliónov kusov týchto zariadení po celom svete a dopyt po nich postupne rastie.

Neuveriteľný počet doposiaľ vyrobených iPhonov 

iPhone 14 Pro
Zdroj: PhoneArena

Samozrejme, zo začiatku zákazníci kupovali menej, čo celkovej štatistike nehrá úplne do karát. Každopádne, ako uvádza zahraničný server IDC, spoločnosť Apple od čias predstavenia prvého iPhonu predala už 2,32 miliardy zariadení, čo je skoro neuveriteľné číslo.

Prvá miliarda padla v roku 2015, pričom ešte v roku 2021 prišla správa, že na svete je v daný moment aktívna viac ako 1 miliarda iPhonov. To je jasný dôkaz toho, že tieto zariadenia sú nie len kvalitné ale aj trvácne.

Veď si len predstavte, že doteraz na svete funguje zhruba polovica zo všetkých iPhonov, ktoré boli za uplynulých 15 – 16 rokov vyrobené. U iných výrobcov s Androidom je takáto štatistika nereálna. Môže za to najmä dlhoročná softvérová podpora zo strany Apple.

Aký bol prvý iPhone? 

iphone 2G Apple 2007 originálny iphone prvý
Zdroj: Unsplash (Mathieu Improvisato)

Prvý iPhone 2G bol vybavený 3,5 – palcovým dotykovým displejom s rozlíšením 320 x 480 bodov, 2-megapixelovým fotoaparátom, 4 GB alebo 8 GB internej pamäte a operačným systémom iPhone OS 1.0 (neskôr premenovaný na iOS).

Obsahoval tiež Wi-Fi, Bluetooth, a podporoval GSM a EDGE siete. . iPhone 2G bol veľkým úspechom a stal sa základom pre ďalšie modely, ktoré po ňom nasledovali. Zaujímavosťou ale je, že toto zariadenie ešte nepoznalo App Store. Internetový obchod priniesol až nástupca iPhone 3G v roku 2009.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Originálne dúhové loga Apple sú v dražbe!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -