Minulý rok bol pre Apple zlomový. Predstavilo totižto iPhone X, ktorý je skutočne revolučným produktom a nejeden fanúšik spoločnosti určite potvrdí, že práve toto zariadenie je to, na čo sa dlhé roky čakalo. Je priekopníkom v oblasti dizajnu, displeju či spôsobu odomykania. Používateľom sa to veľmi zapáčilo a už dnes je jasné, že toto neostane len pre iPhone X. Podobné vymoženosti by mal už onedlho priniesť iPad Pro!

iPad Pro 2018?

Tento rok by malo Apple tak ako každý rok predstaviť celkom novú generáciu iPadu. Hoci predaje iPadu stagnujú či dokonca klesajú, stále sa o nich dá hovoriť ako o najsilnejších spomedzi konkurencie. Nie je to preto, že by sme o iPad ako taký už nejavili záujem. Skôr je to o poklese záujmu kupovať tablety. Ľudia si uvedomili, že na telefóne vybavia v podstate všetko to čo na svojom iPade (vďaka väčším displejom ako kedysi) a to čo nevybavia na mobile riešia na počítači. Ten im potom slúži na úkony, ktoré by jednoducho na tablete neboli možné už len preto, lebo stále pracuje s operačným systémom iOS a nie MacOS.

- Reklama -

Tak či onak, aby iPady neklesli úplne a nestali sa z nich len “akési” produkty v ponuke Apple, musí jablková spoločnosť urobiť poriadny pokrok. Dnes sa ukazuje, že možno poznáme aspoň čiastočné smerovanie spoločnosti v tomto smere. V druhej polovici tohto roka by nám mala predstaviť celkom nový iPad Pro (možno aj s väčšou uhlopriečkou?), no hlavne s novinkami, ktoré nám počas minulého septembra predstavil iPhone X.

iPad X by mohol prísť s Face ID funkciou a displejom na celej prednej strane - svetapple.sk
iPad X by mohol prísť s Face ID funkciou a displejom na celej prednej strane – svetapple.sk

Únik

Aby to však nevyzeralo, že varíme z vody a ponúkame vám len vykonštruované informácie pochádzajúce od nedôveryhodných osôb, ukážeme vám únik, ktorý získali vývojári vďaka poslednej aktualizácii iOS 11.3. Firmware Face ID obsahoval informáciu o akomsi zariadení, ktoré bolo označované ako “iPad_modern”. Na tom by možno nebolo nič zvláštne. Teoreticky by to mohlo byť označenie väčšieho iPhonu X avšak ten sa počas minulého roka označoval ako “iPhone_modern” a vďaka tomuto označeniu sme vedeli o mnohých prekvapeniach ešte skôr, ako nám ich Apple predstavilo.

No a tieto informácie môžu znamenať buď to, že už Apple skutočne testuje iPad, ktorý má v sebe zabudovaný Face ID, prípadne má už v dnešnom systéme miesto na budúce testovanie. Taktiež to ale môže byť cielene umiestnená informácia, ktorú vývojári mali nájsť s tým, že nás mala buď na niečo naviesť alebo úplne oklamať. Počas 4 rokov fungovania tohto magazínu sme sa ale so “zavádzaním” nestreli a poväčšine už takéto náznaky znamenali na 95% to, čo sme predpovedali. Viacej sa teda prikláňame k variante, že Apple naozaj niečo skúša, prípadne nám chce o tom aspoň nenápadne povedať, aby sme začali o novom iPade Pro teoretizovať a písať. Je to svojim spôsobom reklama.

No a čo bude nové?

Ako sme už napísali vyššie jednalo sa o funkciu Face ID, ktorá by sa okrem iPhonu objavila na inom produkte jablkovej spoločnosti vôbec po prvý krát. Nič takéto zatiaľ v tabletoch nepoznáme a Apple by tým mohol spôsobiť menšiu “revolúciu”. To ale samozrejme nie je všetko, nakoľko s Face ID by mal byť spojený aj väčší displej. Ten výkroj, ktorý ma iPhone X bude mať pravdepodobne aj iPad Pro, predstavený niekedy v roku 2018. Všetko to bude dobré na to, aby sme mohli iPad s displejom na celej prednej obrazovke rozlišovať od konkurencie (samozrejme za predpokladu, že nejaká s displejom na celej prednej strane vôbec vznikne).

Čo tým celým získame? Dosť pravdepodobne ešte drahší iPad, ktorý ale ponúkne aj nový, luxusnejší dizajn (žeby kov a sklo?). Na druhú stranu ale pôjde o zariadenie, ktoré budeme mať zase možnosť používať na niekoľko ďalších účelov. Väčší displej a menšie rozmery by určite privítal napríklad nejeden súčasný majiteľ iPadu Pro 12,9″. Okrem iného by tu Apple mohlo urobiť inováciu po softvérovej stránke. Netvrdíme, že by sa mal z iPadu úplne vytratiť iOS, to ani omylom. Nejaké rozšírenie by ale možno padlo vhod. Koniec koncov, predaje iPhonu skoro s rovnakým OS môžu za zlé predaje iPadu, ktorý už akosi nikto nepotrebuje.

Akonáhle by ale iPad ponúkol možno len o trochu viac ako iPhone, mohlo by to byť pre Apple viac ako zaujímavé a predajé iPadu by konečne nemuseli byť len v červených číslach!

Aj takáto by mohla byť budúcnosť iPadu Pro, čo na to hovoríš? - svetapple.sk
Aj takáto by mohla byť budúcnosť iPadu Pro, čo na to hovoríš? – svetapple.sk
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here