Výmena konektora Lightning za USB-C je azda najviac rozoberanou témou týkajúcou sa iPhonu za posledné roky. Ak ste očakávali zavedenie novej nabíjacej koncovky v prípade pripravovanej generácie iPhonov, musíme vás sklamať. Nová vlajková loď prinesie opäť „iba“ kontroverzný konektor Lightning.

Prečítajte si tiež  Hyundai a Kia zmenili názor. S Applom vraj nediskutujú

Niekoľko analytikov už konečne predpovedalo túto vytúženú výmenu, čo sa nakoniec javí ako falošný poplach. Samozrejme, možnosť nabíjania viacerých Apple zariadení ako iPad, MacBook a iPhone pomocou jedného kábla by bolo super, no vzhľadom na počínanie jablkovej firmy je to skôr utópia.

Podľa nových CAD schém je badateľné, že iPhone 14 (resp iPhone 14 Pro) bude znova vybavený zaužívaným konektorom Lightning. Mnohým členom komunity sa zdá až nepochopiteľné, prečo sa Apple stále zubami nechtami drží tejto technológie. Odpoveď je pritom ľahká a síce, že môže. Napriek tlaku technologického priemyslu a množstvu zákonov, je Apple schopné stále operovať s Lightningom.

Zdroj: BGR

Spoločnosť Apple zatiaľ stále nie je stopercentne nútená k prechodu na USB-C a to ani zo strany regulácií Európskej Únie. Ku konečnému odstaveniu Lightningu môže/musí dôjsť až minimálne v prípade iPhonu 15. Do tej doby preto Apple počká a využije množstvo komponentov, ktoré sa v súvislosti s Lightningom nemenia už celé roky.

Ako tento prístup spoločnosti Apple vnímate vy? Uvítali by ste radšej koncovku USB-C alebo vám Lughtning nevadí? Podeľte sa s nami v komentároch.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Apple môže zostať pokojná. EÚ si dáva s prípravou legislatívy na jednotné zavedenie USB-C pre všetky smartfóny načas

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -