Novinka so štyrmi palcami na obrazovke, iPhone SE je vlastne výsledok tlaku na spoločnosť Apple, aby uviedla opäť zaužívanú klasiku spred rokov, avšak so súčasným hardvérom. iPhone 5 a Samsung Galaxy S5 boli svojho času rivali, oba telefóny však boli od seba dosť rozdielne. Inšpiruje sa Samsung nedávnym predstavením menšieho iPhonu a vráti sa späť k štyrom palcom?

Inšpiruje sa Samsung iPhonom SE?

Spory, porovnania či napodobovanie sa navzájom. To sú veci, ktoré patria k hlavným témam medzi Applom a Samsungom. Nie je novinkou, že Samsung iPhone kopíruje a je to vidieť hlavne na posledných modeloch. Podobná povrchová úprava hrán, rozmiestnenie konektorov či slotu na simku. Ani Apple však nie je neviniatko a neraz sa stalo, že to bola práve spoločnosť Apple, ktorá Samsungu musela platiť mastnú pokutu v súdnych sporoch.

- Reklama -

iphone_se_large

Ovládanie jednou rukou?

Bol to práve Samsung, ktorý nastolil nový smer veľkosti smartfónov a hlavne ich uhlopriečok. Toho času disponovali väčšími uhlopriečkami ako Apple so štyrmi palcami, ktoré tvrdilo, že práve ich rozmer je pre správne a pohodlné ovládanie dotykovej obrazovky najvhodnejší.

Tlak na Apple zo strany používateľov, aby iPhony mali väčší displej, podobný tomu od Samsungu, alebo iných výrobcov smartfónov, ktorí predávali už často nazývané phalbety dospel k bodu, kedy prišiel iPhone 6 spolu s ešte väčším modelom 6 Plus.

Niektorí používatelia iPhonu sa konečne dočkali vysnívaných rozmerov obrazovky, no na druhej strane to nepotešilo tých, ktorí boli zástancami menších rozmerov. Samotný Steve Jobs tvrdil, že obrazovka so štyrmi palcami je ideálna na ovládanie jednou rukou, čo sa pri iPhone 6 a 6 Plus už povedať nedá.

Dizajn z 2012

iPhone SE, ktorý je akýmsi medzičlánkom medzi jednotlivými generáciami iPhonov určite zožne obrovský úspech. A prečo by nie, keďže iPhone SE sa pokojne vyrovná najnovšiemu a najvýkonnejšiemu modelu iPhonu 6S, alebo 6S Plus. Jedna vec, ktorú však Apple pri tomto iPhone doslova odfláklo, je dizajn. Je úplne totožný s tým, ktorý Apple uviedol v septembri 2012, kedy iPhone 5 uzrel svetlo sveta.

Jeho nasledovník, iPhone 5S bol až na pár detailov farebného prevedenia, úpravy šošovky fotoaparátu, dvojitým diódam blesku či Touch ID totožný s predchodcom. Teraz tu máme iPhone SE, ktorý je po dizajnovej stránke starší, no ľuďom sa očividne páči a to nielen kvôli nevytŕčajúcej šošovke fotoaparátu.

Samsung, ako najväčší rival Applu, sa pravdepodobne tiež inšpiruje, pretože je viac než jasné, že ľuďom sedí v ruke lepšie menší model, ako väčší a to, či sa rozhodne nasledovať cestu Apple a aj on predstaví štvorpalcový Samsung Galaxy SE je otázkou času, ak vôbec.

Gazelle-Certified-Reviews-iPhone-5-3

- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here