Určite ste zachytili včera informáciu o tom, že populárna sociálna sieť Instagram sa trošku mení a mení aj svoj dizajn či niektoré funkcie. Po novom už nebudete vidieť koľko má príspevok likov. Teraz je tu ďalšia zmena k lepšiemu. Instagram bez nenávistných prejavov, šikany a násilia.

Instagram bez nenávistných prejavov, šikany a násilia bude realita

Tak ako Facebook, aj Instgram je a do budúcnosti ešte môže byť platforma, kde sa budú rodiť rôzne “choromyselné” myšlienky. Takéto veci treba odstrániť ešte v zárodku a presne preto máme nehlasovanie príspevkov. Žiaľ to niekedy nefunguje a pokiaľ aj áno, v konečnom dôsledku sa nič nestane. Po novom by to ale mohlo byť ináč. Instagram sa rozhodol zapracovať na svojom systéme.

Po tom ako nahlásite používateľa za povedzme “nevhodné správanie”, systém si na neho viacej posvieti. Netýka sa to ale iba komentárov. Stačí ak pridá fotografiu s nevhodnou tématikou a ak na to nepríde samotný algoritmus Instagramu a niekto ho nahlási bude problém. V takomto prípade sa väčšinou dočká zablokovania účtu.

Instagram bez lajkov? Nejde o žart. Novinka sa momentálne testuje. - svetapple.sk
Instagram bez lajkov? Nejde o žart. Novinka sa momentálne testuje. – svetapple.sk

Ešte pred tým by ale mal dostať upozornenie. Toto upozornenie je novinkou a informuje používateľa o tom, čo spravil zle a čomu by sa mal vyvarovať, ináč na sociálnej sieti nebude môcť pokračovať.

Dobrá cesta

Myslíme si, že takýmto spôsobom môže reálne sociálna sieť pomôcť k tomu aby sa znížil počet nenávistných prejavov. Pravdou je, že ľudia sa tu veľmi radi hádajú, nadávajú si a provokujú sa. Jednoducho sa radi “vyventilujú”. To by ale na sociálnu sieť patriť nemalo. Iste, každý si môže povedať svoj názor. Hašteriť sa ale kvôli hlúpostiam? Instagram by mal mať úroveň. Navyše v poslednej dobe vznikajú rôzne hnutia a politické strany, ktoré sa hlásajú k veľmi nebezpečným ideológiám.

My sme samozrejme nestranní ale taktiež sa nám tento trend nepáči. Sme obklopení samými hoax správami, ktoré ovplyvňujú aj našu politickú scénu. Práve Facebook bol ešte pred nedávnom jedna z najlepších platforiem, kde sa mohli šíriť. Dnes na tom ale chlapci od Marka Zuckerberga zapracovali a podobné odkazy sa tu objavujú omnoho menej. Uvidíme, ako sa k tomu postavia v Instagrame.

Instagram bez nenávistných prejavov, šikany a násilia bude realita - svetapple.sk
Instagram bez nenávistných prejavov, šikany a násilia bude realita – svetapple.sk

zdroj: 9to5mac.com

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here