Pondelková druhá beta iOS 10.2 síce nepriniesla veľké zmeny, no zmenilo sa aspoň niečo. Konkrétne to, akým spôsobom môžeš ponovom aktivovať tiesňové volanie. Funkcia je ozaj zaujímavá a spolu so zdravotným ID zvyšuje možnosti privolania pomoci v stave núdze.

iOS 10.2 ukrýva nový spôsob tiesňového volania

Nikto z nás nechce zažiť situáciu, kedy by bolo potrebné volať na 112. Život je však nepredvídateľný a treba sa pripraviť aj na to, že na tiesňovú linku raz zavoláš. Keďže iPhone máme pri sebe väčšinu dňa, je pravdepodobné, že budeš volať práve z neho.

- Reklama -

Doteraz sa na tiesňovú linku dalo zavolať buď klasicky cez vytočenie 112 alebo klepnutím na SOS na zamknutej ploche. Problém je však v tom, že na zamknutej ploche sa možnosť vytáčania SOS a taktiež aj informácií zo zdravotného ID zobrazilo až po piatich neúspešných rozpoznaniach odtlačku. V iOS 10.2 to bude teda inak a hocikedy počas používania odomknutého či zamknutého iPhonu bude možné na 112 zavolať hneď a jednoduchšie. Apple to vyriešilo tak, že po piatich veľmi rýchlych stlačeniach tlačidla zobudiť/uspať a následnom pár sekundovom odpočítavaní sa na tiesňovú linku dovoláš. Samozrejme, túto funkciu môžeš upravovať v nastaveniach, kde môžeš nastaviť či sa zapne zvuk odpočítavania alebo funkciu môžeš úplne vypnúť. Uvidíme, aké novinky pribudnú v ďalších betách iOS 10.2, no už teraz je zrejmé, že ani táto funkcia nebude posledná a dočkáme sa aj iných užitočných funkcií, ktoré nám používanie iPhonu neuľahčia len v núdzových situciách.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -