iOS 10.3 prichádza s novými Animoji!

0

iOS 11 nezačal svoju cestu právne najlepšie. Problémom bol fakt, že na mnohých zariadeniach systém absolútne nefungoval a niektorí používatelia dokonca prešli na stranu Andoridu. Apple sa ale veľmi snažilo a stále prinášalo aktualizácie. Dnes už je situácia celkom stabilizovaná. Onedlho príde aktualizácia iOS 11.3 a prinesie nové Animoji!  

Animoji

Face ID je funkcia, ktorá bola vyvíjaná predovšetkým na odomykanie iPhonu pomocou tváre. Určite ale vieš, že Apple chcelo využiť celý jej potenciál a použilo ju napríklad aj na to, aby sme mohli fotiť fotografie portrétov aj cez prednú kameru. To ale samozrejme nie je všetko. Aby bola aj zábava, v spoločnosti vyvinuli takzvané Animoji určené výhradne pre model X, ktorý má biometrické senzory. O čo vlastne ide? Pokiaľ rozložíme slovo Animoji, dostaneme niečo na spôsob animovaných Emoji ikoniek. Tie nahrádzajú tvoju tvár rôznymi zvieratami či inými charaktermi a dokonalo okopírujú tvoje otvárajúce sa ústa či mimiku. Dokážu odsledovať to, či si práve zavrel oči, usmial sa a podobne.

Tieto smajlíky potom môžeš poslať prakticky komu chceš pomocou iMessage. Podmienkou je samozrejme operačný systém iOS 11.3. Možno sa to zdá ako úplná hlúposť ale niekto si na tom ide a pokiaľ zapneš Animoji malému dieťaťu, ide sa z toho zblázniť od šťastia. Problémom ale môže byť, že tých smajlíkov zas nie je až tak veľa. Dnes už vieme, že je to len dočasný stav a Apple je pripravené o ich neustále obohacovanie. Už o pár týždňov sa môžeme tešiť na aktualizáciu iOS 11.3, ktorá prinesie 4 nové charaktery. Celkovo ich teda bude k dispozícií až 16, čo je celkom slušné číslo. Konkrétne pribudne medveď (ktorý je dosť podobný súčasnej opici, drak, lebka a lev.

Určite to nie je funkcia, na ktorú by Apple malo zameriavať väčšiu pozornosť a ono ju na ňu ani nezameriava. 4 smajlíky za rok a 16 dokopy, to naozaj nie je veľa. Na druhú stranu je to celkom milé a niekedy ťa môže niekto vďaka Animoji poriadne pobaviť. Škoda, že fungujú len v iMessage a nedajú sa stiahnuť/zakúpiť žiadne iné navyše.

Animoji iOS 11.3 - svetapple.sk

Animoji iOS 11.3 – svetapple.sk

 

 

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk