Spoločnosť Apple predstavila 7. septembra novú generáciu Apple Watch, iPhonu spolu a novým príslušenstvom. Systém iOS 10 bol počas prezentácie spomenutý tiež, no očakávalo sa, že bude predstavených aspoň pár noviniek. Nestalo sa tak, no iOS 10 je aj tak vcelku skvelý update.

iOS 10 bez noviniek, dostupný 13. septembra

Septembrová Keynote toho ukázala skutočne veľa. Či už ide o novú, druhú generáciu hodiniek Apple Watch Series 2, nový iPhone 7 s väčším modelom 7 Plus alebo slúchadlá AirPods. Tomuto divadlu o hardvéri však predchádzala aj reč o systéme, pre najlepší smartfón na svete.

- Reklama -

Operačný systém iOS 10, ktorý bol predstavený na jar tohto roku si získal srdcia mnohých beta testerov a developerov, ktorí mali tú možnosť a inštalovali si do svojich iOS zariadení skúšobnú verziu. Mesiace, ktoré priniesli sedem verejných beta verzií, množstvo opráv, vylepšení a detailov, ktoré si bežný používateľ nevšimne sa však blížia k dátumu, kedy Apple vydá finálnu verziu iOS 10. Spoločnosť tento dátum stanovila už na utorok, teda 13. september, kedy si už tradične o 19. hodine budeme môcť všetci stiahnuť a inštalovať desiatku.

Avšak, nájdu sa aj tí, ktorí sa aktualizácie obávajú, pretože sa poučili z predošlých verzií alebo jednoducho majú strach riskovať vyladený systém z predošlých verzií. Na druhej strane sú tu tí, ktorí vlastnia zariadenia staršie ako iPhone 4s a aktualizáciu na iOS 10 nebudú mať k dispozícii. Podľa nás by však desiatka mala priniesť bezproblémovú inštaláciu pre všetkých, keďže počas siedmych verzií sa u nás nevyskytli žiadne vážne problémy, ktoré by sa týkali neúspešného inštalovania aktualizácií a pod.

screenshot_86

Nové v iOS 10

Samozrejme, od Apple sme očakávali, že nás ešte milo prekvapí a ukáže nám aspoň pár noviniek, ktoré by teoreticky v systéme mohli byť. Očakávania však slabli s každou betou, keďže do nich neboli pridávané žiadne novinky a ak by sa Apple rozhodlo do systému v šiestej bete pridať niečo nové, znamenalo by to opäť pár skúšobných verzií pre testovanie. Musíme byť teda spokojní s tým, čo Apple do desiatky pridalo.

Za spomenutie patrí vylepšenie iMessage s novými funkciami odosielania či vkladania emoji a nálepiek, funkcia “Zdvihnutím zobudiť”, nové centrum ovládania a hlásení, odstránenie vybraných aplikácií od Apple, widgety v centre hlásení a na zamknutej ploche či nová animácia zobrazenia priečinkov. Určite mnohých zarazilo odstránenie “odomknúť posunutím”, keďže iPhone sa ponovom odomyká len priložením prsta na Domov alebo v kombinácii so stlačením tlačidla. Jednu vec treba Apple vytknúť, pretože aj pri vypnutej nutnosti stlačenia tlačidla Domov sa oznam nezmení a je rovnaký ako pri stláčaní – ” Odomknúť stlačením tlačidla Domov”.

iOS 10

- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here