Pokiaľ niekto povie slovíčko iOS, pravdepodobne sa všetkým vybaví to isté. Mobilný operačný systém od spoločnosti Apple, ktorý nachádzame v našich iPhonoch, iPadoch či iPodoch Touch. iOS stelesňuje to, čím by smartfón mal byť. Fantastický, rýchly a plynulý. Presne to sú jeho hlavné znaky. Za pomoci spolupráce so štúdiom deepmind.sk sa nám podarilo vytvoriť koncept iOS 10, ktorý beží na koncepte iPhonu 7 s fullscreen displejom!

iOS 10

Apple na budúcoročnej Keynote odhalí nový mobilný operačný systém iOS 10, ktorý prinesie opäť raz niekoľko nových funkcií, ktoré iPhone vylepšia. iOS 10 by ale mohol priniesť aj zmenu dizajnu, nakoľko iOS 7, iOS 8 a iOS 9 vyzerajú takmer rovnako. Stále by sme ale mali ostať pri material design. Nový iOS 10 ale môže priniesť miernu zmenu niektorých dizajnových prvkov. Napríklad aplikácie či control center môžu vyzerať mierne odlišne.

- Reklama -

ios for iphone 7

Fullscreen

Na našom koncepte môžeš vidieť aj takzvanú funkciu “Fullscreen”, pri ktorej sa klasická obrazovka iPhonu zmení na celú plochu predného skla, čím používateľ dostane podstatne lepší prehľad a väčší displej, ktorý môže využiť napríklad pri fotografiách či hrách. Celý tento systém je navrhnutý ale tak, aby šetril baterku, preto budeš využívať iPhone s klasickým displejom a akonáhle to bude nutné poprípade to daná aplikácia podporí, prepne sa do režimu Fullscreen mode. Samotný koncept zabral približne 48 hodín práce a 550 riadkov v Adobe After Effects, čož je ale skôr informácia pre niekoho, kto s týmto programom pracuje.

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here