Unicode Consortium je firma, vďaka ktorej môžeme v správach či statusoch používať na našich iPhonoch takzvané Emoji ikonky, čo sú vlastne smajlíky, ktorými vyjadrujeme naše pocity, emócie či stavy. V súčasnej dobe je ich popularita skutočne obrovská a používa ich skoro každý. Súčasťou iOS 9 bolo veľké množstvo nových ikoniek, a rovnako tak by malo pribudnúť až 72 ikoniek aj do iOS 10. Unicode Consortium nám ich ukázalo! 

iOS 10 pravdepodobne so 72 novými Emoji ikonkami!

Apple doplnilo nové ikonky od Unicode Consortium už minulý rok počas predstavenia iOS 9. Dočkali sme sa tu pomerne známeho a okamžite populárneho vztýčeného prostredníka, ktorý sa začal objavovať prakticky všade. Emoji ikonky sú veľmi využiteľné a ľudia ich milujú. Unicode sa teda rozhodlo, že opäť nejaké pridá a najnovšie sa postaralo o menšiu sériu, kde ich je konkrétne 72. Všetko to tak trochu súvisí s príchodom Unicode 9.

- Reklama -

Unicode 9 ale príde až 21.6., no a keďže oficiálna verzia iOS 10 príde až niekedy v septembri, Apple má dosť času na to, aby nových 72 ikoniek do nového systému zakomponovalo. Na obrázku nižšie si ich môžeš všetky prehliadnuť a áno, na prvý pohľad sa nemusí zdať, že ich je tam až 72, ale skutočne je. Stačí si ich zrátať. Najzaujímavejšia je pritom asi ikonka Facepalm.

Doteraz sme boli nútení pri vyjadrení takejto situácie použiť fotografiu z internetu, ktorá náš stav dokonalo opisovala, ale ako sa ukazuje, najnovšie si budeme môcť Facepalm vybrať aj na našej “smajlíkovskej” klávesnici.

Príchod iOS 10 sa teda nebude týkať len noviniek v oblasti Siri, ktorá by mala byť zakomponovaná v omnoho väčšom počte aplikácií ako doteraz, ale aj v smajlíkoch, ktorých počet by mohol opäť raz o trošíčku narásť. Veľmi sa teda tešíme a dúfame, že Apple nových smajlíkov zakomponuje už do prvej alebo druhej beta verzie. Chceme si ich vyskúšať hneď ako budú dostupné 🙂

Emoji - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here