iOS 10 je mobilný operačný systém, ktorého sme sa zo začiatku všetci trošíčku báli. Hlavný dôvod bol ten, že sme skrátka nevedeli, čo od neho očakávať. Apple ho pomerne dosť výrazne pozmenilo, zmenili sa aj niektoré základné spôsoby ovládania. Tak či onak, ľudia si pomaly, ale isto zvykajú. iOS 10 má už 79% aktívnych používateľov – jeho trhový podiel stále rastie.

79%

iOS 10 je na trhu sotva pol roka, no za tú dobu si stihol získať obrovské publikum používateľov. Ako môžeš vidieť aj na týchto číslach, mobilnému operačnému systému sa zjavne darí, a to celkom dobre. Získal si až 79% trhový podiel spomedzi všetkých iOS systémov, ktoré v súčasnosti nájdeme na iPhonoch.

- Reklama -

Apple už dokonca testuje betaverziu tretej veľkej aktualizácie, iOS 10.3, takže môžeme predpokladať, že  sa vďaka nej nahrnú ďalšie milióny používateľov, ktorí toto percento ešte trošku zdvihnú. Do predstavenia iOS 11 sú to zhruba 3 mesiace. Očakávame, že trhový podiel by mal do tejto doby prekročiť 85%.

Pre zaujímavosť staršie operačné systémy ako iOS 7, 8 a nižšie majú len 5%. Toto číslo ale môže predstavovať aj veľa zariadení, pre ktoré už iOS 9 nemal podporu. Hovoríme napríklad o iPhone 4 a rôznych iPadoch. Ľudia ich stále používajú. iOS 9 je stále na 16% aktívnych zariadení. Aj toto číslo by sa ale malo znížiť v prospech iOS 10. No, veď uvidíme. 🙂 ios - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here