Apple neprišlo s úplne ideálnou verziou iOS 11 na trh a jedna z najproblematickejších funkcií, ktorá momentálne trápi používateľov po celom svete je práve CLIR. Pokiaľ si prečítame diskusie pod našimi článkami na Facebooku, veľmi často spomínate túto funkciu ako problém. Apple s tým zatiaľ nič neurobilo, žiaľ ani v aktualizácií iOS 11.0.2. Dočkáme sa niekedy opravy?

Čakáme na opravu

Jeden asi z najväčších problémov, ktorý trápi iPhone s iOS 11 na Slovenksom trhu je fakt, že operačný systém si službu CLIR zapína takpovediac vtedy, kedy sa mu zachce. Je to jasná chyba, ktorú mali vývojári napraviť ešte v iOS 11.0.1 prípadne v iOS 11.0.2. Do dnešného dňa s ňou majú ale Slováci problém a nie je ich ani zďaleka málo. Operátori samo potvrdili, že denne chodia zákazníci, ktorí si myslia, že je chyba na ich strane. Nie je to tak a skutočne ide o problém iPhonu.

Vypínanie identifikácie volajúceho, kedy sa na druhej strane hovor ukazuje ako z neznámeho čísla môže narobiť nejednému majiteľovi jablkového produktu vrásky na čele. Ľudia, používajúci iPhone na profesionálnej úrovni si môžu narobiť problémy v biznise, pretože takéto čísla zvykneme nedvíhať. Uvidíme, ako sa k tomu postaví Apple a kedy konečne niečo spravý s tým, že si iOS 11 robí tak povediac čo chce a kedy chce. Treba mať ale zatiaľ pevné nervy a hádam v ďalšej aktualizácií budú myslieť aj na nás.

iPhone - svetapple.sk

 

Prečítajte si tiež  Kupujem iPhone z USA - Toto sú 4 veci, na ktoré si treba dávať pozor
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.