Smajlíky sú v súčasnosti rovnako dôležité ako samotný text. Dodávajú mu totižto emóciu a nájdeme ich v takmer každom chate, statuse či ozname, ktorý sa nachádza na sociálnych sieťach. Apple ich ponúka stovky vo svojom súčasnom iOS 10 a bude ich ešte viac. iOS 11 by mohol priniesť vyše 51 nových emoji smajlíkov. Bude to zábavné! 

Unicode Consortium

Ako už asi vieš, Apple si svoje smajlíky na Emoji klávesnici nenavrhuje samo. Tieto smajlíky sa sem dostávajú ako sady od spoločnosti Unicode Consortium. Firma každý rok obohacuje naše inteligentné telefóny novými a novými symbolmi, ktoré si ľudia okamžite obľúbia. V minulosti boli dokonca škandály, kvôli tomu, že tieto smajlíky mali vraj prinášať rasistické narážky, pretože ich vizáž bola „príliš biela“. V Unicode teda museli vybrať nové odtiene tmavšej, z ktorej si môže ktokoľvek vybrať.

- Reklama -

Ďalej tu bola pištoľ, ktorú už ale nenájdeš, pretože bola nahradená neškodnou striekacou pištoľou. Tak či onak, Emoji sú populárne a neustále je ich potrebné obohacovať o novšie a novšie sady. Každý rok s novým systémom prídu aj nové smajlíky. Unicode Consortium predstavilo radu Unicode 10 a práve tá by mala byť súčasťou iOS 11. Tieto smajlíky sú zatiaľ iba návrhy, to znamená, že niektoré z nich sa vo finále nemusia dostať do výberu prípadne ich príde ešte viac. Zatiaľ ich je 51, uvidíme, koľko ich bude začiatkom budúceho roka, kedy by mal byť zoznam Unicode 10 oficiálny.

Apple túto verziu smajlíkov zakomponuje do iOS 11. Ten by mal prísť niekedy v polovici budúceho roka, no zatiaľ si netrúfame povedať, čo všetko prinesie. iOS 10 bol sám osebe veľmi odvážny krok, priniesol veľa zmien zaužívaných zvykov, ktoré ľuďom jednoducho vadili. Na druhú stranu, aj keď som sa sám systému bál, po pár hodinách som si ho obľúbil (iPhone 7 Plus). Uvidíme, akým smerom sa bude Apple uberať ďalej, no nateraz aspoň vieme potvrdiť prítomnosť nových smajlíkov. Ich kompletný zoznam si môžeš prečítať tu:

Smajlíky:

SLED
FLYING SAUCER
I LOVE YOU HAND SIGN
GRINNING FACE WITH STAR EYES
GRINNING FACE WITH CRAZY EYES
FACE WITH FINGER COVERING CLOSED LIPS
SERIOUS FACE WITH SYMBOLS COVERING MOUTH
SMILING FACE WITH SMILING EYES AND HAND COVERING MOUTH
FACE WITH OPEN MOUTH VOMITING
SHOCKED FACE WITH EXPLODING HEAD
BREAST-FEEDING
PALMS UP TOGETHER
CURLING STONE
BOWL WITH SPOON
CUP WITH STRAW
COCONUT
BROCCOLI
PIE
PRETZEL
CUT OF MEAT
SANDWICH
CANNED FOOD
GIRAFFE FACE
ZEBRA FACE
HEDGEHOG
SAUROPOD
Diplodocus, Brachiosaurus
Tyrannosaurus Rex
CRICKET
FACE WITH MONOCLE
ADULT
CHILD
OLDER ADULT
OLDER MAN
OLDER WOMAN
BEARDED PERSON
PERSON WITH HEADSCARF
PERSON IN STEAMY ROOM
PERSON CLIMBING
PERSON IN LOTUS POSITION
MAGE
FAIRY
VAMPIRE
MERPERSON • mermaid, merman
ELF
GENIE
ZOMBIE
BRAIN
ORANGE HEART
BILLED CAP
SCARF
GLOVES
COAT
SOCKS

Unicode 10 - svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.