Apple evidentne nemá problém len s tým, aby kompletne zafixovalo iOS 11 ale aj s tým aby iOS 11 dostalo medzi ľudí. Pravdepodobne to súvisí medzi sebou, používatelia sa jednoducho boja aktualizáciu nainštalovať a popravde sa im ani nečudujeme. Dnes ale Apple prekročil dôležitú hranicu a s operačným systémom sa dostal na pozíciu, kedy je už nainštalovaný na väčšine zariadení!

Úspech alebo Neúspech?

Ťažko povedať, či to vzhľadom na diery, ktoré iOS 11 obsahuje považovať za úspech, alebo to považovať za totálny neúspech v porovnaní s tým, kedy takéto číslo dosiahlo Apple minulý rok pri iOS 10. Pokiaľ sa na to totižto pozrieme v percentách, zistíme, že Apple má dnes, po 3 týždňoch od vydania iOS 11 na verejnosť trhový podiel medzi svojimi zariadeniami zhruba 47%. Znamená to, že už väčšina majiteľov jablkových zariadení používa najnovšiu verziu operačného systému, pretože, iOS 10 má 46% a zvyšné, staršie operačné systémy „len“ 7%.

Hoci za 3 týždne pravdepodobne nemôžeme očakávať zázraky, netreba zabúdať ani na to, že počas minulého roka zvládlo Apple získať takéto čísla zhruba za 2 týždne. Všetko to bolo však za predpokladu, že systém perfektne fungoval a bol vyladený do dokonalosti. Toto práve iOS 11 dosť postráda a ľudia sa ho boja. Celkový rast je teda zhruba o 1/3 horší, ako minulý rok. Nie je to síce nič tragické ale ani nič príjemné!

Carpool - svetapple.sk

Prečítajte si tiež  Meta varuje pred nebezpečným vírusom "Dracarys". Na Androide dokáže potajomky fotiť a sledovať vašu polohu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here