Pokiaľ sa zaujímate o dianie okolo spoločnosti Apple, určite by ste mali vedieť aj o tom, čo robí konkurencia. Koniec koncov, spoločnosť Samsung nie je pre cupertinského giganta len súperom ale aj partnerom. Tieto dve firmy v skutočnosti obchodujú. Juhokórejská firma dnes začala vyrábať najrýchlejšie mobilné RAM na svete.

Samsung začal s výrobou najrýchlejších mobilných RAM na svete!

Ako sme už uviedli, Samsung a Apple nemusia byť iba dve nepriateľské spoločnosti. Ide tu len o uhol pohľadu, z ktorého na to pozeráme. Je známe, že práve spoločnosť Samsung už dlhé roky produkuje najrôznejšie komponenty ako čipy, displeje atď…, ktoré následne v Cupertine používajú napríklad v iPhone. Dnes v Južnej Kórei oznámili, že začali s produkciou nových DDR5 DRAM, ktoré by mali výrazne ovplyvniť rýchlosť smartfónov.

Jedná sa o moduly, ktoré majú kapacitu 16 GB a firma na ich produkciu využíva 10nm výrobný proces. Podľa dostupných údajov by mali byť 1,3x rýchlejšie, ako predchodca (LPDDR4X RAM). Samsung sľubuje prenosovú rýchlosť až na úrovni 5500 megabitov za sekundu, čo je naozaj obdivuhodné číslo. Treba však spomenúť aj iný benefit. Samotné čipy by sa mali podieľať aj na výraznej úspore energie. Tá si pripisuje zlepšenie na úrovni 20% (oproti spomínanému predchodcovi).

Samsung začal s výrobou najrýchlejších mobilných RAM na svete!

Výrobca uvádza, že táto novinka bude osadená predovšetkým v 5G smartfónoch, nakoľko sa bude jednať o prvé RAM moduly, ktoré budú schopné naplno využívať potenciál super-rýchlej siete. O aké zariadenia sa ale môže jednať ešte zatiaľ nie je známe.

Budeme si na to musieť ešte chvíľu počkať. Každopádne 16 GB operačnej pamäte RAM v telefóne znie veľmi lákavo. Len tak pre predstavu, súčasný iPhone 11 Pro Max využíva „len“ 4 GB RAM. Tu ale treba dodať, že aj napriek tomu sa to na výkone nepodpisuje, iOS evidentne funguje na iných princípoch ako konkurenčný Andorid.

zdroj: mobil.sk

Prečítajte si tiež  Akú výdrž batérie má iPhone 13 v porovnaní s iPhonom 11 a 12?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.