To, že iOS milujeme všetci je asi jasné ale ako sa zdá, jeho posledná verzia zas až tak veľmi vydarená nebola. Apple očividne nezvládol celkom štart a používatelia po celom svete prinášajú denne kvanta sťažností, na rôzne veci, ktoré sa Apple snaží opraviť už formou dvoch updatov. Tak či onak, cele sa to odzrkadlilo aj na rozšírenosti systému. iOS 11 nájdeme na omnoho menšom počte zariadení ako minulý rok, iOS 10!

Ľudia sú neistí

Je to jedna z možných príčin súčasného neúspechu iOS 11. Nejde len o to, že obsahuje množstvo chýb, ktoré otravujú ľudí po celom svete. Ide aj o to, že tieto chyby odrádzajú používateľov od toho aby prešli na aktualizáciu a tak ostávajú pri starom dobrom iOS 10. Apple dokonca predstavilo aj dve aktualizácie, v tak krátkom čase je to výnimočné. Aj tak ale stále zaostáva za iOS 10, ktorý bol minulý rok v takom istom období celkom inde.

- Reklama -

Pokiaľ sa pozrieme na čísla, okamžite zistíme, že ľudia sú si aktualizáciou neistí. Pochybujeme, že by to bolo len kvôli tomu, že by systém obsahoval málo noviniek. Každý si tu nájde niečo, čo sa mu páči. Avšak negatívne správy ľudí zrejme presviedčajú aby zatiaľ aktualizáciu odložili na neskôr, kým sa všetko opraví. Navyše aj niektoré funkcie prídu až s aktualizáciou iOS 11.1.

Momentálne nájdeme iOS 11 len na 38,5 % zariadení, čo je zhruba o 10% viac ako počas minulého týždňa. iOS 10 sa v súčasnosti nachádza na 54,82 %  a všetky ostatné aj staršie systémy majú zvyšok a teda zanedbateľných 6,69 %. Zaujímavé je ale to, že iOS 10 mal v rovnakom období počas minulého roka 48,16 % používateľov. Niečo teda asi nebude v poriadku!

iOS - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.