Určite vieš, že Applu to s iOS 11 celkom nevyšlo. Pokiaľ máš nový iPhone, nie je to až tak badateľné, no na starších modeloch sa môžu objavovať naozaj nepríjemné bugy, sekanie a celkové spomalenie zariadenia, ktoré nie je príjemné naozaj pre nikoho. V takomto prípade zvyčajne vychádzajú aktualizácie ale ani tie nedokážu iOS 11 pomôcť. Cesta teda vedie jedine cez prepracovanú novú verziu systému!

Júl 2018

Novinka by mala vyjsť niekedy počas júla tohto roka. Vieme to preto, lebo bude súčasťou konferencie WWDC18 a tá sa každý rok odohráva práve počas šiesteho kalendárneho mesiaca. Okrem iOS 12 tu budú predstavené aj iné operačné systémy. Napríklad WatchOS 5, TVos 12 či nová verzia MacOS. Počas tejto konferencie by sme sa teoreticky mohli dočkať aj nejakých nových produktov ako napríklad iPhonu SE 2, nových iPadov či zariadení, o ktorých ani dnes netušíme, že ich Apple na tento rok plánuje (minulý rok to bol napríklad HomePod).

- Reklama -

Pre upresnenie, WWDC je vývojárska konferencia, ktorú organizuje práve Apple. Presne preto je to ideálne miesto, kde predstavuje svoje softvérové novinky. iOS 12 bude určite jednou z nich. Podľa uniknutých informácí bude značne okresaný. Apple pripravované novinky odloží na rok 2019!

WWDC - svetapple.sk
WWDC – svetapple.sk

Optimalizácia iOS 12

To, že iOS 11 nie je dokonalo zvládnutý systém vieme asi všetci. Už od prvej chvíle, odkedy ho Apple vydalo na verejnosť s ním malo problémy. Tie síce časom utíchli, nakoľko vyšlo už niekoľko aktualizácií, ktoré ich riešili, no niektoré stále pretrvávajú. Hlavný problém je vraj v plynulosti a vyššej spotrebe baterky. Telefóny s iOS 11 (predovšetkým staršie zariadenia) zvyknú sekať a to sa určite nikomu nepáči. Ani Applu. Podľa správ, ktoré má od svojich dobre strážených zdrojov server Axios bude mať jablková spoločnosť tento rok opravný. iOS 12 síce príde, no nepríde zo všetkým s čím prísť malo.

Mnoho noviniek bude vraj odložených až na rok 2019. Medzi tieto novinky by mali patriť zmeny na domovskej obrazovke, vylepšenie CarPlay, vylepšený Mail a nové možnosti fotoaparáta a následnej úpravy fotiek priamo v zariadení. Na miesto toho sa ale používatelia dočkajú plynulého systému, ktorý by mal napraviť všetko to, čo jeho predchodca pokazil. Hlavne by mal napraviť aj renomé samotnej značky, ktorá bola práve kvôli nepodarenému iOS 11 dosť kritizovaná. Len tak mimochodom. Toto sa nestalo po prvý krát. Podobný problém bol aj so systémom iOS 8 v roku 2014. Jeho opravnou aktualizáciou bol systém iOS 9, ktorý síce nejaké zmeny priniesol, no nedialo sa dokopy nič veľké. To isté budeme mať aj na WWDC18.

A či je to rozumný krok? Myslíme si, že určite. Jednak tak Apple zdokonalí to, čo mierne zanedbalo a po druhé ide o výbornú zámienku, ako odložiť mnoho vecí na rok 2019 a prísť tak so systémom, ktorý bude plný zmien. Svojim spôsobom to môžeme chápať aj ako marketingový ťah!

Žeby mal iOS 12 plnohodnotný DarMode? - svetapple.sk
Žeby mal iOS 12 plnohodnotný DarMode? – svetapple.sk

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here