Včera sme vás informovali o tom, že jablková spoločnosť vydala veľkú aktualizáciu, iOS 13.4 s množstvom noviniek. Mnohých používateľov zaujíma predovšetkým to, ako je na tom výdrž batérie. Tá sa vrámci aktualizácii neustále mení. Pozrite sa pri ktorých zariadeniach si prilepšila a kde si naopak značne pohoršila!

iOS 13.4 vs. iOS 13.3.1. Test výdrže batérie.

Nová aktualizácia by mala prinášať predovšetkým užitočné vylepšenia. Dnes k tomu patrí aj lepšia výdrž batérie, ktorá je mimoriadne dôležitým parametrom pri výbere smartfónu. Kým staršie iPhony mali malé akumulátory, nové modely sú na tom podstate lepšie. Prejavilo sa to na výsledkoch nižšie uvedeného testu. V porovnaní tu bol iPhone SE, 6S, 7, 8, XR a 11.

Ako už asi tušíte, najdlhšie vydržal práve najnovší menovaný model (11). Vo výsledku obdržal skóre až 3895 bodov, oproti 3780 bodom so starším systémom. V tesnom závese za ním nasledoval iPhone XR.

Čo sa týka produktov, ktorých výdrž sa skoro nezmenila, tak ide o iPhone SE a iPhone 6S. Oba modely majú rovnaký procesor Apple A9 a tak nás to veľmi neprekvapilo. Kým menší, 4″ model dosiahol skóre s rozdielom len 1 bodu, iPhone 6S si pohoršil o 20 bodov, čo v praxi nepredstavuje skoro nič. Tieto čísla teda označujeme za rovnaké, ako pred tým.

iPhone 7 dopadol v teste katastrofálne

Ak by sme mali označiť modely, ktoré si pohoršili, tak by to bol jednoznačne iPhone 7 a iPhone 8. Novšia verzia zariadenia zažila prepad o skoro 100 bodov, čo však pri výsledku 1972 bodov, nie je až taká tragédia. Problém je ale evidentne s iPhonom 7. Pri iOS 13.3.1 dosahoval 2218 bodov. S iOS 13.4 beta 6 to bolo už iba 2053 bodov a pri plnej verzii systému, ktorá vyšla včera, si pohoršil na 2013 bodov.

Rozdiel, na úrovni 205 bodov, je veľký a určite sa prejaví aj pri používaní. Pokiaľ máte iPhone 7 a trpíte s týmto problémom, budete si pravdepodobne musieť počkať až do aktualizácie, ktorá je momentálne v nedohľadne. Dúfajme, že Apple na náprave zapracuje. Ináč sme s výsledkami spokojní!

Prečítajte si tiež  Nestihli ste včerajšiu WWDC 2021? Pozrite si ju zo záznamu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.