Spoločnosť Apple včera večer sprístupnila vývojárom druhú beta verziu operačného systému iOS 13.6 (pôvodne iOS 13.5.5). Bude sa jednať o ďalší veľký update, ktorý zrejme napraví nepodarok označený ako iOS 13.5.X. Po pár hodinách sa môžeme pozrieť na jednu z prvých noviniek, ktoré prinesie. Týka sa aktualizácií a je veľmi užitočná.

iOS 13.6 má automatické sťahovanie a inštalovanie updatov.

Pokiaľ si chcete dnes nainštalovať novú verziu iOS, musíte si ju v prvom rade manuálne stiahnuť a následne určiť, či necháte aktualizáciu na systém (počas noci) alebo si sami vyberiete čas, kedy zariadenie napojíte na adaptér a necháte prebehnúť celý proces.

Nová beta verzia sa však v tejto oblasti trochu zdokonalila. Prináša praktickejšie možnosti, ktoré potešia mnohých používateľov. Automatické nebude len inštalovanie ale aj samotné sťahovanie. Ušetrí vám to starosti aj čas.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Do iOS 13.6 pribudol nový prepínač, ktorý sa tu nikdy pred tým nenachádzal. Jednoduchým nastavením teda budete môcť systém poveriť, aby aktualizácie sťahoval automaticky, aj bez vášho vedomia. Čisto teoreticky by ste teda ani nemuseli vedieť o tom, že ste prešli na novšiu verziu operačného systému.

Veľmi podobne to funguje napríklad na Apple TV, ktorá je neustále pripojená k internetu a taktiež zdroju napájania. Nevieme, ako presne nová funkcia pracuje v rámci iOS, no predpokladáme, že po celom procese vám iPhone/iPad už iba oznámi informáciu (pop-up oknom), že aktualizácia prebehla úspešne.

Dátum predstavenia iOS 13.6 zatiaľ zverejnený nebol. O tom, že sa bude jednať o rozsiahlu opravu nás presvedčila výmena v názve. Ešte predvčerom (v prvej beta verzii) sa totiž jednalo o iOS 13.5.5. Dúfajme teda, že pôjde konečne o spoľahlivú aktualizáciu, ktorá nás nebude nijako trápiť. Tešíte sa?

iOS 13.6 prináša zaujímavú novinku, ktorá sa týka aktualizácie softvéru.
iOS 13.6 prináša zaujímavú novinku, ktorá sa týka aktualizácie softvéru.
Prečítajte si tiež  Väčšie iPhony budú výrazne lepšie ako menšie!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.