Len včera sme vás informovali, že iOS 13.5.1 má mierne zhoršenú výdrž batérie na starších zariadeniach. Pokiaľ ste sa chceli vrátiť späť na iOS 13.5, ešte stále to bolo možné. Dnes je už všetko iné a Apple prestalo staršiu verziu podpisovať. Ak máte teda problémy, musíte počkať na update – iOS 13.5.5.

Na iOS 13.5 sa už nevrátite

Prešiel nejaký čas a aktualizácia iOS 13.5 patrí medzi zastaralé. Spoločnosť Apple ju oficiálne prestala podpisovať, čo znamená, že už sa nemôžete vrátiť späť z iOS 13.5.1.

Aj keď si mnohí používatelia mysleli, že práve táto verzia systému bola rýchlou odpoveďou na množstvo chýb jej predchodcu, nebola to pravda. Cupertinský gigant v podstate len zamedzil možnosti inštalácie jailbreaku, no chyby poväčšine ostali „na svojom mieste“.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Niektorí používatelia by sa možno aj chceli vrátiť späť, no okrem toho, že to už nie je možné, by si ani veľmi nepomohli. Rovnako zle bol na tom aj update iOS 13.5, ktorý priniesol funkcie jednoduchšieho odomykania s rúškom alebo sledovanie COVID-19 (v spolupráci s Google). Pokiaľ máte teda problémy sú súčasným iOS, pravdepodobne budete musieť ešte chvíľu vydržať.

U niekoho sa nedostatky prejavujú vážnejšie, no a niekto ich nepociťuje vôbec (napríklad my v redakcii na 4 odlišných iPhonoch). Následujúcim updatom bude iOS 13.5.5 a Apple ho už testuje v rámci beta verzie medzi vývojármi. Dúfajme, že napraví všetko, čo iOS 13.5 a iOS 13.5.1 pokazil… Držíme palce aby sa to konečne podarilo. Posledné aktualizácie naozaj neboli nič moc a v Cupertine by na tom mali tvrdo zapracovať…

Apple vydalo iOS 13.5.1. Čo prináša nová aktualizácia operačného systému?
Na iOS 13.5 sa už nevrátite. Apple ho už nepodporuje.
Prečítajte si tiež  Používate AdBlock? Na YouTube máte zákaz vstupu. Platforma začala voči tejto praktike bojovať
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.