Spoločnosť Apple minulý rok predstavila nové tlačidlo Action Button, ktoré nahradilo legendárny prepínač tichého režimu v modeloch iPhone 15 Pro a 15 Pro Max. Táto vychytávka sa do dostupnejších verzií nedostala, no to sa už na jeseň zmení. Gigant z Cupertina chce dať prepínaču posledné zbohom a zaviesť akčné tlačidlo do všetkých modelov iPhonu 16.

Action Button umožňuje používateľom rýchlejší prístup k rôznym funkciám a nastaveniam skratiek. problémom ale je, že väčšina používateľov ho stále používa ne prepínanie medzi zvonením a tichým režimom. Jeho funkcionalita sa tak v drvivej väčšine prípadov vytráca, čo je trochu škoda. Sami v redakcii sme sa pristihli, že Action Button máme nastavený úplne rovnako, ako pôvodný prepínač tichého režimu. Niečo na tom teda bude.

Potvrdzuje to koniec koncov aj veľký prieskum portálu MacRumors, ktorého sa zúčastnilo približne 7 000 čitateľov.

Akčné tlačidlo rozdelilo Apple komunitu do niekoľkých táborov

Respondenti v prieskume označili, že 50,6 % z nich prakticky úplne zabúda na existenciu tlačidla Action Button. Dôvodom môže byť to, že jednoducho nevyužívali prepínač tichého režimu ani v minulosti, alebo mu neprikladajú žiadnu funkciu. Najväčšie percento používateľov ho však používa práve ako prepínač tichého režimu.

Action Button pre iPhone 15 Pro
Zdroj: Apple

Viac ako štvrtina (26,8 %) stláča Action Button iba príležitostne. Väčšina z týchto príležitostných používateľov si tlačidlo priradila na spustenie fotoaparátu alebo baterky. Tieto funkcie sú však dostupné aj z uzamknutej obrazovky, čo mnohým nedáva vôbec zmysel.

Medzi respondentmi sa našla aj menšia skupina (12,6 %), ktorá robí spoločnosti Apple najväčšiu radosť. Táto kategória používateľov totiž považuje akčné tlačidlo za revolučnú zmenu.

V rámci rozšírenej funkcionality ho využívajú na aktiváciu vlastných skratiek, ktoré im umožňujú nové spôsoby použitia. Príkladom môže byť preskakovanie epizód v podcastoch, pridanie úloh alebo ovládanie prvkov inteligentnej domácnosti.

Zvyšných 10 % respondentov vníma tlačidlo Action ako zbytočné. Dôvodom je hlavne fakt, že veľká časť používateľov ho stlačí omylom namiesto tlačidiel pre reguláciu hlasitosti.

Z týchto informácií vyplýva, že používatelia by na základe svojich skúseností uvítali väčšiu flexibilitu v nastaveniach tlačidla Action Button. Momentálne reaguje len na dlhé stlačenie, no používatelia sa dožadujú pridania reakcií na rôznu intenzitu či dĺžku stlačenia.

Je teda možné, že na tomto využití Apple popracuje a funkcie sa v budúcich generáciách iPhonov výrazne navýšia. Stretnúť sa s tým môžeme už práve v iPhone 16. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Capture Button v iPhone 16 bude fungovať absolútne geniálnym spôsobom

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -