Spoločnosť Apple je doslova posadnutá bezpečnosťou svojich používateľov. Aj preto sa na platformách iOS, iPadOS a ďalších stretávame s relatívne častými aktualizáciami. Ak by ste chceli skúsiť hacknúť iPhone, skoro určite sa vám to nepodarí. Niektorí šikovní hackeri ale predsa len našli cestu „ako na to“.

Tá sa objavila vďaka aplikácii iMessage a išlo o takzvaný „zero-click útok“. Inými slovami, niekto vám poslal napríklad správu a vy ste ju ani nemuseli otvoriť, aby sa vám nabúral do zariadenia.

- Reklama -

Pomerne nedávno sme o tom dokonca aj písali článok, ktorý sa venoval hacknutiu iPhonu 12 Pro istého aktivistu z Bahrajnu. Hackerom sa vtedy podarilo obísť aj funkciu zabezpečenia BlastDoor, ktorou disponuje každá verzia iOS 14.

Vzhľadom na svoje vlastnosti bol tento objav pomenovaný ako “ForcedEntry“.

Apple reagovalo až pomerne neskoro 

Celé sa to udialo ešte začiatkom roka 2021, no Apple sa k problému dostalo až včera večer. Nevedno, či sa mu začalo aktívne venovať až po celosvetovej medializácii, alebo bol taký zásadný, že ho šikovní vývojári skrátka nevedeli vyriešiť.

Nech už je to ale akokoľvek, technologický gigant z Cupertina všetko zaplátal v aktualizácii iOS 14.8 a iPadOS 14.8, ktorá vám zabezpečí, že sa do vášho iPhonu nikto nenabúra. Samozrejme, pravdepodobnosť je aj v súčasnosti veľmi malá, pretože podobné útoky sú náročné a hackeri si pýtajú státisíce či dokonca milióny dolárov.

Na druhej strane, prečo sa zbytočne vystavovať problému, keď sa mu dá ľahko predísť, však?

Nainštalovali ste si už iOS 14.8? Dajte nám vedieť do komentára, ako vám tento update funguje.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.