Šepká sa, že v Cupertine intenzívne pracujú na svojom vlastnom skladacom iPhone, ktorý bude v zatvorenom stave slúžiť ako štandardný smartfón a v otvorenom stave ako menší tablet.

Podobné riešenie už existujú ale po technickej stránke nie je dokonalé. No a presne preto sa s ním Apple nikam neponáhľa. Ako uviedol známy a veľmi presný leaker Mark Gurman (s presnosťou 89,1%) pre agentúru Bloomberg, konkurenční výrobcovia sa dnes doslova predbiehajú v tom, kto prinesie lepšie riešenie ohybného displeja.

Niektorí stavili na flexibilný polymérový povrch, iní na dva oddelené displeje, ktoré k sebe po otvorení dokonalo priľnú a pôsobia celistvým dojmom. Zatiaľ ešte nevieme, čo uprednostní Apple, pretože táto firma sa ku skladacím zariadeniam vôbec nehlási.

Apple na projekte skladacieho iPhonu pracuje už roky 

Skladacie telefóny. Prečo sú tu? Potrebujeme ich? - svetapple.sk
Skladacie telefóny. Prečo sú tu? Potrebujeme ich? – svetapple.sk

Napriek tejto skutočnosti ale vedie výskum, pretože pravidelne získava rôzne patenty a uzatvára dohody so svojimi dodávateľmi po celom svete. Gurman je presvedčený, že tieto snahy budú mať svoj oficiálny výstup. Problém je žiaľ v tom, že si naň fanúšikovia a zákazníci ešte počkajú.

Prečítajte si tiež  Vieme, aký bude prvý skladací iPhone od Apple

Prvý skladací smartfón od Apple máme očakávať až za približne dva či tri roky. To je dosť vzdialený doba, počas ktorej budeme mať k dispozícii iba štandardný iPhone a iPad ako dve samostatné zariadenia.

Na strane druhej ale môžeme s istotou povedať, že keď príde skladací iPhone so 7″ alebo 8″ displejom, bude to skutočne kvalita. Apple do predaja určite nevypustí niečo, čím si nebude na 100 % isté. Produkt skrátka musí fungovať a spĺňať určité kritéria odolnosti, s ktorými majú aktuálne skladacie smartfóny dosť veľké problémy.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy. Predstaví Apple skladací iPhone alebo nie? Náš tip je, že áno!

 

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -