Poznáte ten pocit, keď práve niečo robíte a v tom vám niekto zavolá. Telefonát prekryje celý displej zariadenia a ak práve nemáte chuť zdvihnúť, musíte počkať, kým váš iPhone dozvoní. Tomu je raz a navždy koniec. Postaral sa o to nový dizajn v iOS 14/iPadOS 14. Pozrite sa ako to funguje.

iOS 14 má oveľa lepšie prijímanie hovorov

Popravde, túto funkciu sme počas oficiálneho livestreamu WWDC 2020 tak trochu prehliadli. Všimli sme si ju až po tom, ako sme nainštalovali prvú beta verziu iOS 14 na náš redakčný iPhone 11 Pro (postup nájdete tu).

Ráno začal zvoniť telefón počas odpisovania na správy v aplikácii Messenger. Bola to obrovská radosť zistiť, že prácu nemusíme prerušiť, pretože sa zvonenie nachádza len vo vrchnej časti obrazovky. Áno, s prekrytím displeja je po 12 rokoch koniec a my sme veľmi radi, že sa v Cupertine k tomuto kroku konečne odhodlali.

iOS 14 má oveľa lepšie prijímanie hovorov ako predchodcovia.
iOS 14 má oveľa lepšie prijímanie hovorov ako predchodcovia.

Určite sa aj vám stalo, že vám niekto zatelefonoval vo chvíli, keď ste na neho nemali chuť. Problém bol však v tom, že ak ste zrušili zvuk, na iPhone sa stále nedalo pracovať. Prípadne zrušenie celého hovoru potom prezradilo, že ste nedvihli úmyselne (čo ste volajúcemu nechceli dať najavo). Akonáhle budete mať iOS 14, na tieto problémy môžete konečne zabudnúť.

Prichádza hovor? V poriadku, skrátka ho len nedvihnem a pokračujem vo svojej práci ďalej. Najlepšie na tom všetkom je, že vylepšenie prišlo aj do iPadOS. Pokiaľ teda vlastníte jablkový tablet a telefonát príde cez službu handoff alebo aplikáciu (skype a podobne…), prekryje sa len malý kusok obrazovky v hornej časti zariadenia. To je všetko. Čo hovoríte na túto zmenu? Za nás super vec!

iOS 14 má oveľa lepšie prijímanie hovorov ako predchodcovia.
iOS 14 má oveľa lepšie prijímanie hovorov ako predchodcovia.
Prečítajte si tiež  Google Chrome prichádza so zaujímavými novinkami pre iPhone a Mac
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.