Vývojári v spoločnosti Apple prepracovali iOS 14 do posledného detailu. Po rokoch “odomkli” možnosť, ktorá mnohým ľuďom už liezla na nervy. Je to približovanie záberov v aplikácii Fotky. Po novom ich môžete prezerať oveľa detailnejšie, ako kedykoľvek predtým.

iOS 14 a približovanie záberov

Pokiaľ si chcete priblížiť obrázok v iOS 13, je to možné iba do určitého bodu. Ďalej sa už nedostanete bez komplikovaného a náročného používania oboch prstov prípadne rúk. S týmto “nedostatkom” je ale raz a navždy koniec. Kontrola detailov na obrázku je v iOS 14 možná jednoduchším spôsobom.

- Reklama -

Všetko samozrejme funguje pomocou tradičného gesta približovania. S tým sa dostanete aj tam, kde by vás predtým systém “vrátil naspäť”. Ťažko povedať, prečo sa Apple rozhodlo pre túto zmenu, avšak prisudzovať to môžeme pravdepodobne kvalitnejším fotoaparátom. Kedysi mal iPhone oveľa jednoduchšie snímače, ktoré neboli schopné zachytávať tak presné detaily, ako dnes. Absolútne zväčšenie fotografie už teda nie je problém.

Aj keď sa jedná iba o malé vylepšenie, v skutočnosti ho ocení množstvo používateľov po celom svete. Nie je to len o detailných úpravách fotografií. Ľudia si často potrebujú niečo priblížiť, skontrolovať atď… Podobných zmien je v iOS 14 pomerne veľké množstvo. Postupne vás o nich budeme informovať.

iOS 14: Apple povolilo väčšie približovanie záberov v aplikácii Fotky.
iOS 14: Apple povolilo väčšie približovanie záberov v aplikácii Fotky.

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.