Pred pár dňami sme vás informovali o tom, že operačný systém iOS 18 dostane nové možnosti pre domovskú obrazovku, vďaka ktorým sa bude vedieť viac priblížiť konkurenčným zariadeniam s operačným systémom Android. Pôvodný autor tejto informácie Mark Gurman z agentúry Bloomberg však vo svojom príspevku nedokázal bližšie špecifikovať, v čom majú spočívať konkrétne zmeny.

Samotnej téme sa v nadväznosti na vyššie uvedenú informáciu venoval portál Macrumors, podľa ktorého zistení bude mať iOS 18 doposiaľ nevídané možnosti individualizácie. Technologický gigant z Cupertina sa po dlhých rokoch uvedomil, že zmena pozadia, widgety a ani upratanie apiek do prehľadných galérií náročným používateľom v roku 2024 nestačia.

Presne preto sa firma podľa uniknutých informácií rozhodla pre radikálny krok. Vôbec po prvýkrát v histórii by sme si mali vedieť uložiť apky a widgety na domovskej ploche presne tak, ako si to želáme bez väčších obmedzení.

Ikony a miniaplikácie už nebudú limitované základným rozložením smerom od hora nadol, ale budeme si ich môcť pridať kamkoľvek podobne, ako na zariadeniach s operačným systémom Android. Rovnako toto riešenie poznáme aj z domovskej obrazovky macOS alebo Windows.

iOS 18 otvorí nové možnosti pre uzamknutú obrazovku 

iOS 18 iPhone
Zdroj: Unsplash / Abhijeet Barak (úprava redakcie)

V praxi to teda znamená, že používatelia budú mať väčšiu voľnosť pri usporiadaní ikoniek, než kedykoľvek predtým. Je síce pravda, že základná „pomyselná mriežka“, do ktorej budeme ikonky vkladať tu stále zostane, no ak ich budete chcieť mať len v spodnej časti obrazovky a navrchu naopak nie, po novom to nebude žiaden problém.

Je síce pravda, že podobné možnosti existovali aj dnes, no išlo o neoficiálne riešenia, v rámci ktorých bolo potrebné využívať Jailbreak, prípadne špeciálne widgety, ktoré vedeli nahradiť konkrétne segmenty pozadia a v podstate len umelo vykryli miesta, kde by sa mali nachádzať apky. Toto by s príchodom iOS 18 už nemalo byť potrebné.

Aby ste si to vedeli lepšie predstaviť, prikladáme aj niekoľko príspevkov z platformy Twitter, ktoré nám krásne ukazujú, aké by sme mali mať možnosti:

Operačný systém iOS 18 bude ohlásený už čoskoro na výročnej vývojárskej konferencii WWDC 2024, ktorú Apple už oficiálne oznámil a uskutoční sa v čase od 10. júna do 14. júna 2024.

Prečítajte si tiež  Na internet unikol manuál k AirTagu. Pozrite si detaily!

Úvodná Keynote, na ktorej uvidíme nové operačné systémy a možno aj ďalšie novinky je naplánovaná na prvý deň a bude sa konať o 19:00 hodine nášho času. Máme sa teda na čo tešiť.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -