Mobilný operačný systém iOS je jeden z hlavných dôvodov, prečo ľudia kupujú iPhone. Má obrovské množstvo výhod, ktoré používatelia deň čo deň oceňujú. Jeho posledná verzia s označením „13“ ale nebola príliš vydarená. Nástupca, iOS 14 to chce napraviť. Apple ho vyvíja celkom novým spôsobom, aby sa vyhlo problémom s nestabilitou, nefunkčnosťou, rýchlym vybíjaním batérie a podobne…

iOS 14 bude stabilnejší ako jeho predchodca

Povedzme si na rovinu, že pokiaľ by bol iOS 14 rovnako spoľahlivý ako iOS 13, nebola by to pre Apple práve najlepšia vizitka. Prvé problémy sa objavili bezprostredne po tom, ako bol zverejnený a dostupný pre všetkých používateľov, v septembri 2019.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Cupertinksý gigant sa to samozrejme snažil okamžite napraviť sériou niekoľkých rýchlych aktualizácií. Žiaľ veľmi sa mu nedarilo. Aj keď na novších zariadeniach v redakcii nepociťujeme žiadne problémy, mnohí nám píšete, že systém do dnešných dní nefunguje veľmi dobre (najmä pri starších modeloch).

Naposledy sme niečo podobné zažili v roku 2014, keď firma predstavila iOS 8. Aj vtedy sa nasledujúca verzia sústredila na to, aby napravila problémy, ktoré narobil predchodca.

Tentokrát to nebude ináč. Na internete sa objavili prvé informácie o tom, že v Apple zmenili spôsob a taktiku samotného testovania pri prácach na iOS 14. To je momentálne omnoho prísnejšie a premyslenejšie. Vývojári už neskúšajú celý operačný systém, ale testujú ho v rámci aktivácie a deaktivácie jednotlivých funkcií. Slúži na to špeciálne rozhranie.

Pomocou tohto postupu dokážu celkom presne analyzovať problém a následne sa naň lepšie zamerať. Dúfajme, že sa to teda podarí a iOS 14 bude niečo, čo všetkým používateľom pomôže. Len tak pre zaujímavosť, mal by podporovať všetky produkty, ktoré podporoval aj iOS 13. To je skvelá správa pre majiteľov pôvodného iPhonu SE či iPhonu 6S. Tešíte sa na túto novinku?

iOS 14 bude stabilnejší ako jeho predchodca
iOS 14 bude stabilnejší ako jeho predchodca
Prečítajte si tiež  iOS 14 beta 1 nás príjemne prekvapila výdržou batérie a stabilitou systému.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.