iOS 14 bude predstavený už onedlho (22. jún) a postupne sa vynárajú nové informácie o tom, čo by mohol obsahovať. Dnes sa na verejnosť dostala správa, že by sme sa mohli dočkať funkcie, ktorá tu ešte nikdy predtým nebola. Jedná sa o možnosť nahrávania telefónnych a FaceTime hovorov.

iOS 14 môže prísť s možnosťou nahrávania hovorov

O najnovší únik sa postaral portál IT HOME. Samotné informácie mal získať priamo z uniknutého kódu iOS 14, ktorý sa na internet dostal ešte koncom minulého roka. Podľa zistení bude mať nový operačný systém funkciu, ktorá umožní nahrávanie telefonátov.

Ide o niečo, čo iPhone nikdy predtým nepodporoval a pochopiteľne ste na to nemohli využívať ani aplikácie od vývojárov tretích strán. Niektoré konkurenčné zariadenia ale takéto možnosti majú a tak sa Apple bude chcieť zrejme dorovnať.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Samotný únik hovorí, že sa v zariadení bude nachádzať nová zložka, kde si budeme môcť pozrieť nahrávky. Treba tu však upozorniť na to, že možnosť nahrávania bude môcť byť spúšťaná vždy len manuálne a aj to na zodpovednosť majiteľa iPhonu.

Dôvod je prostý. Nahrávanie telefonátov je v mnohých krajinách trestným činom. Niekedy na to stačí upozorniť osobu na druhej strane linky, inde sa to nemôže robiť vôbec. Aj preto predpokladáme, že na takýchto miestach funkcia nebude vôbec podporovaná.

iOS 14 môže prísť s možnosťou nahrávania hovorov.
iOS 14 môže prísť s možnosťou nahrávania hovorov.

Presnejšie detaily samozrejme nepoznáme. Tak isto sa dá tento únik len ťažko označiť za relevantný. Dôvodom je fakt, že jednotlivé údaje pochádzajú z verzie iOS 14, ktorá bola vo vývoji v decembri 2019. Inými slovami mohlo Apple samotnú možnosť mnohými spôsobmi prepracovať alebo úplne odstrániť.

Uvidíme, čo nám napokon prinesie čas. V podstate musíme počkať už iba 2 týždne na to, aby sme sa mohli pozrieť, čo všetko cupertinský gigant pridal do iOS 14. Veľmi sa na to tešíme a celú prezentáciu budeme samozrejme sledovať. Ostaňte naladení.

iOS 14 bude kompatibilný so všetkými zariadeniami, na ktorých beží iOS 13. Potvrdzuje to ďalšia správa!
iOS 14

Prečítajte si tiež  Apple Watch Ultra klesli na cenové dno. Najlepšie hodinky od Apple kúpite v brutálnej zľave
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.