iOS 14 je na 81% iPhonoch (vyrobených počas posledných 4 rokov)

Hoci má iOS 14 niekoľko dlhodobých chýb, väčšina používateľov je s ním spokojná. Stále sa však nájde určite percento ľudí, ktorí novej verzii nedôverujú alebo si ju nechcú nainštalovať z iných dôvodov.

Ak by sme sa pozreli na majiteľov iPhonov, ktoré nie sú staršie ako 4 roky (iPhone 7 a vyšše), zistili by sme, že iOS 14 má až 81% z nich. Na predošlom systéme funguje cca 17% týchto zariadení a zhruba 2% majú staršie verzie ako iOS 13.

Pokiaľ by sme štatistiku rozšírili a sústredili by sme sa na všetky iPhony, zistili by sme, že novinka sa nachádza na 72% zariadeniach. Približne 18% funguje na iOS 13 a zvyšnýh 10% na starších systémoch. Len pre predstavu, bavíme sa tu zhruba o miliarde iPhonov po celom svete.

iPad je na tom horšie

V prípade, že sa sústredíme na „jablkový tablet“, iPadOS 14 je nainštalovaný na 75% zariadeniach, ktoré boli predstavené v posledných štyroch rokoch. 22% zariadení sa spolieha na iPadOS 13 a 3% na staršiu verziu.

Pri všetkých aktívnych iPadoch je iPadoOS 14 na 61% zariadeniach, pričom iPadOS 13 má 21% zariadení a zvyšok 18% zariadení. Tieto tablety sú veľmi trvácne a používatelia ich vlastnia dlhšie ako 5 rokov. Veľa z nich sú stále funkčné, no nedajú sa na ne nainštalovať novšie systémy než iOS 12.

Do komentára nám napíšte, ako sa na iOS 14 a iPadOS 14 pozeráte vy a či ste s aktualizáciami spokojní.

Prečítajte si tiež  Kúpte si prototyp prvého počítača od Apple. Vlastnil ho Steve Jobs a jeho cena je šialená!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.