Prešiel viac ako mesiac od chvíle, keď Apple uvoľnilo operačný systém iOS 14. Mnohí si ho okamžite nainštalovali, aby mali k dispozícii tú najmodernejšiu verziu. Stále je tu ale veľa takých, ktorí čakajú. Tu sú konkrétne čísla.

iOS 14 sa nedoťahuje na iOS 13

Napriek tomu, že iOS 14 priniesol omnoho zásadnejšie inovácie v porovnaní s predchodcom, neteší sa rovnakej popularite. Mnohí v tom hľadajú horšiu optimalizáciu na starších zariadeniach. Hlavným dôvodom bude ale meškanie iPhonu 12.

iOS 13 prekonal hranicu 50% aktívnych zariadení 16. októbra 2019. iOS 14 bol 27. októbra 2020 na úrovni 46,07%, čím jasne zaostáva. Nejedná sa o nič dramatické no treba si uvedomiť, že takto pred rokom už bežal predaj iPhonov 11 (s predinštalovaným iOS 13) cca mesiac. iPhone 12 je tu oveľa kratšie a ešte stále nie je dostupný vo všetkých verziách a hlavne krajinách.

Zaujímavejšie porovnanie teda môžeme očakávať až v polovici novembra, kedy sa iPhony 12 začnú dostávať ku novým majiteľom. Aktuálne je iOS 13 na 46,57% zariadeniach, čím zanedbateľne poráža nástupcu. Zaujímavú štatistiku tvorí aj iOS 12 a staršie so 7,36% podielom. Jedná sa o modely, ktoré už poväčšine nepodporujú novšie verzie systémom.

Do komentára nám napíšte, ktorý iOS používate vy (+ zariadenie) a ako ste s ním spokojní. U nás v redakcii nemáme s iOS 14 (iPhone 11 Pro, iPhone 11, iPhone XS a iPhone X) najmenší problém. Do komentárov nám ale chodia rôzne podnety tvrdiace opak. Zaujíma nás preto váš názor.

zdroj

Prečítajte si tiež  Výroba iPhonu 13 štartuje v ďalšej krajine. Zariadenia z nej sa môžu časom predávať aj na Slovensku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.