Len včera sme vám ponúkli rozsiahly článok, v ktorom sme sa venovali tretej bete iOS 14 určenej pre vývojárov. Tesne potom spoločnosť Apple vydala aj iOS 14 public beta 2, ktorá je určená pre bežných používateľov (ktorí si chcú systém predčasne otestovať).

iOS 14 public beta 2

Verejná beta verzia je oproti tej vývojárskej odlišná hneď v niekoľkých smeroch. V prvom rade by mala byť o niečo stabilnejšia a spoľahlivejšia. Pokiaľ si ju stiahnete, možno nezískate úplne všetky vylepšenia, ktoré vyšli v developer verzii, no na druhej strane sa bude dať celý systém oveľa lepšie používať.

Návod, ako si môžete nainštalovať iOS 14 public beta nájdete na tomto odkaze. Čo prináša jej druhá aktualizácia?

V zásade nič nové a prevratné. Vývojári sa sústredili predovšetkým na to, aby celý systém fungoval ešte lepšie ako predtým. Doposiaľ sa používatelia sťažovali na zhoršenú výdrž batérie (najmä kvôli widgetom), zamŕzajúce aplikácie či občasnú nestabilitu.

Ťažko momentálne hodnotiť, do akej miery dokázala public beta 2 eliminovať tieto neduhy. Nakoľko sa však stále jedná o relatívne čerstvý operačný systém, problémy s ním budete mať stále. Odporúčame ho preto inštalovať na sekundárne zariadenie, ktoré bežne nepoužívate. Na primárnom iPhone si radšej nechajte aktuálny iOS 13.

Pokiaľ patríte medzi používateľov, ktorí sa rozhodli novinku testovať, do komentára nám napíšte, aké s ňou máte skúsenosti. My sme na iPhone 11 Pro relatívne spokojní či už so stabilitou alebo výdržou batérie. Stále sa však nájdu nedostatky, ktoré sa pravidelne opakujú.

iOS 14 public beta 2 je dostupná pre všetkých testujúcich používateľov!
iOS 14 public beta 2 je dostupná pre všetkých testujúcich používateľov!
Prečítajte si tiež  iOS 15 je príliš neúspešný. Apple preto odoberá z iOS 14 dôležitú funkciu!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.